Kazahstāna ir viens no Latvijas nozīmīgākajiem sadarbības partneriem Centrālāzijā. Līdztekus divpusējo attiecību attīstībai Latvija veicina Eiropas Savienības ciešāku sadarbību ar Centrālāzijas valstīm, tai skaitā Kazahstānu.

Latvijas un Kazahstānas attiecības ir labas, notiek aktīvs politiskais dialogs un sadarbība dažādās nozarēs. Kazahstāna ir Latvijai nozīmīgs ekonomiskās sadarbības partneris Centrālāzijā, īpaši transporta, tranzīta un loģistikas jomā.

DIPLOMĀTISKĀS ATTIECĪBAS

Kazahstāna atzina Latvijas neatkarību 1991. gada 23. decembrī, savukārt Latvija atzina Kazahstānas neatkarību 1992. gada 8. janvārī. Diplomātiskās attiecības starp Latviju un Kazahstānu tika nodibinātas 1992. gada 10.decembrī.

Latvijas pārstāvība Kazahstānā

Latvijas Republikas vēstniecība atrodas Astanā.

Latvijas Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Kazahstānas Republikā kopš 2021. gada 25. februāra ir Irina Mangule.

Kazahstānas pārstāvība Latvijā

Kazahstānas Republikas vēstniecība atrodas Rīgā.

Kopš 2023.gada 17. novembra Kazahstānas vēstnieks Latvijā ir Daurens Karipovs (Dauren Karipov).

NOZĪMĪGĀKĀS VIZĪTES UN TIKŠANĀS

Latvijas amatpersonu vizītes Kazahstānā un tikšanās ar Kazahstānas amatpersonām starptautiskos formātos

2023.g. 17. 20. maijs

satiksmes ministra Jāņa Vitenberga dalība Eiropas savienības un Centrālāzijas Ekonomikas forumā Almati

2019. g. 15. decembris

ārlietu ministra Edgara Rinkēviča tikšanās ar Kazahstānas ārlietu ministru Muhtaru Tleuberdi  (Mukhtar Tleuberdi) ASEM sanāksmes laikā Madridē, Spānijā

2019. g. 6. aprīlis

ārlietu ministra Edgara Rinkēviča tikšanās ar Kazahstānas ārlietu ministru Beibutu Atamkulovu (Beibut Atamkulov) Jordānijā, Pasaules Ekonomikas forumā

2017. g. 7.10. septembris

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda vizīte, dalība informācijas un komunikāciju tehnoloģiju dienās Astana Expo ietvaros

2017. gada 9.10. jūlijs 

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa darba vizīte, dalība nacionālajā dienā Astana Expo

2017. g. 28. februāris

ārlietu ministra Edgara Rinkēviča tikšanās ar Kazahstānas ārlietu ministru Kairatu Abdrakhmanovu (Kairat Abrakhmanov) Ženēvā, ANO Cilvēktiesību padomes debates ietvaros

2017. g. 10. janvāris ārlietu ministra Edgara Rinkēviča tikšanās ar Kazahstānas ārlietu ministru Kairatu Abdrakhmanovu (Kairat Abrakhmanov) Ņujorkā, ANO Drošības padomes debatēs
2013. g. 2.4. jūnijs

Valsts prezidenta Andra Bērziņa oficiālā vizīte

2010. g. 12.decembris

Valsts prezidenta Valda Zatlera dalība EDSO samitā Astanā

2008. g. 2.5.oktobris

Valsts prezidenta Valda Zatlera valsts vizīte

2004. g. 7.9. oktobris

Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas valsts vizīte

Kazahstānas amatpersonu vizītes Latvijā

2023.g. 23. novembrī

Latvijas un Kazahstānas politiskās konsultācijas Rīgā

2017. g. 28.29. septembris

premjerministra pirmā vietnieka Askara Mamina (Askar Mamin) vizīte

2014. g. 29. janvāris

ārlietu ministra Erlana   Idrisova (Erlan Idrissov) oficiālā vizīte 

2006. g.17.18.jūlijs

Prezidenta Nursultana Nazarbajeva (Nursultan Nazarbayev) valsts vizīte

2004. g. marts

Kazahstānas vicepremjera un lauksaimniecības   ministra Ahmetžana Jesimova (Akhmetzhan Yessimov) vizīte

PARLAMENTĀRĀ SADARBĪBA

14. Saeimā ir izveidota Deputātu grupa sadarbībai ar Kazahstānas parlamentuKazahstānas parlamenta abās palātās ir izveidotas deputātu grupas sadarbībai ar Latvijas parlamentu.

SADARBĪBA EKONOMIKĀ

Ņemot vērā Kazahstānas nozīmīgo vietu Eiropas–Āzijas savienojamības nodrošināšanā, īpaši svarīga ir sadarbība transporta un tranzīta jomā. Perspektīvas  ir arī tirdzniecība un investīcijas, pārtikas rūpniecība, vides aizsardzība, tīrās tehnoloģijas, izglītība un zinātne, tūrisms.

Latvijas ekonomiskās intereses Kazahstānā pārstāv Latvijas vēstniecība Astanā. Kazahstānas ekonomiskās intereses Latvijā pārstāv Kazahstānas vēstniecība Rīgā. Ekonomiskās sadarbības veicināšanai ir izveidota LatvijasKazahstānas starpvaldību komisija ekonomiskās, zinātniskās un tehniskās sadarbības jautājumos.

SADARBĪBA IZGLĪTĪBAS JOMĀ

Izglītība ir viena no nozīmīgākajām LatvijasKazahstānas sadarbības jomām. Latvijas augstskolas piedāvā Kazahstānas studentiem ES līmeņa izglītības ieguves iespējas. Kazahstānas studenti izmanto Latvijas valdības stipendijas un piedalās izglītības iestāžu rīkotajās vasaras skolās. Arī Kazahstāna piešķir valdības stipendijas Latvijas studentiem. Starp vairākām Latvijas un Kazahstānas augstskolām ir noslēgti sadarbības līgumi, notiek studentu un pasniedzēju apmaiņa.

ATTĪSTĪBAS SADARBĪBA

Centrālāzija ir viena no Latvijas attīstības sadarbības politikas prioritārajiem partneriem. Sadarbības mērķis ir dalīties ar Latvijas pārejas un reformu pieredzi, lai stiprinātu Centrālāzijas valstu modernizāciju un attīstību, ES un Centrālāzijas sadarbību, kā arī Centrālāzijas reģionālo sadarbību. Ņemot vērā, ka Kazahstāna tiek klasificēta kā valsts ar vidēji augstiem ienākumiem, divpusējie attīstības sadarbības projekti Kazahstānā netiek īstenoti, bet Kazahstāna piedalās Centrālāzijas reģionālajos projektos.

Kopš 2015. gada Latvija vada Eiropas Savienības robežu pārvaldības programmu Centrālāzijā BOMCA. 2021. gada 1. aprīlī Latvijas Valsts robežsardzes vadībā tika uzsākts programmas 10. posms BOMCA10.

NODERĪGAS SAITES

Kazahstānas prezidenta mājas lapa - http://www.akorda.kz/en

Kazahstānas Ārlietu ministrijas mājas lapa: https://www.gov.kz/memleket/entities/mfa?lang=en

Kazahstānas valdības mājas lapa - https://primeminister.kz/en