Ministrija

NATO līderu sanāksmē Londonā tika atzīmēta NATO dibināšanas 70. gadadiena. Sanāksme apliecināja transatlantisko attiecību neaizvietojamo nozīmi sabiedrotajiem nozīmīgu vērtību un interešu aizstāvēšanā un Alianses kā eiroatlantiskās drošības garanta lomu.

NATO līderi Londonā vienojās kolektīvi turpināt Alianses pielāgošanās procesu, lai nodrošinātu spējas efektīvi reaģēt uz pilnu izaicinājumu spektru, kas ietver gan globālā spēku līdzsvara izmaiņas, gan militāros izaicinājumus, tajā skaitā Krievijas militāro spēju nostiprināšanu, gan jauno tehnoloģiju radītos riskus un iespējas.

Latvijai ļoti būtisks ir  sanāksmē panāktais progress reģiona aizsardzības plānošanas jautājumos. NATO Baltijas valstu un Polijas atjaunotā aizsardzības plāna politiska apstiprināšana ir svarīgs solis, kas stiprina mūsu drošību. Londonas līderu sanāksmē sabiedrotie apliecināja izpratni par Krievijas agresīvās rīcības radītajiem draudiem eiroatlantiskajai drošībai, vienlaikus apņemoties turpināt centienus arī pret starptautiskā terorisma draudiem un citiem izaicinājumiem.

Alianses darba kārtībā ir iekļauts arī jautājums par Ķīnas pieaugošo starptautisko lomu un ar to saistītajām iespējām un izaicinājumiem.

NATO līderu sanāksmē Londonā norisinājās 2019. gada 3. un 4. decembrī.