No 18. līdz 25.maijam Latvijas vēstnieks Indulis Bērziņš uzturēsies akreditācijas vizītē Jaunzēlandē, lai aktivizētu valstu divpusējās attiecības un stiprinātu sadarbību nākotnē.

Vizītes ietvaros vēstnieks apmeklēs Oklendu, Kraistčerču un Velingtonu, kur paredzētas tikšanās ar Latvijas goda konsulēm Jaunzēlandē, latviešu namu un tautiešu apmeklējums. Paredzēts, ka vēstnieks tiksies ar Jaunzēlandes Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvjiem, kā arī apmeklēs Kanteberijas universitāti.

25. maijā plānota Latvijas vēstnieka Jaunzēlandē Induļa Bērziņa akreditācijas ceremonija pie Jaunzēlandes ģenerālgubernatora Ananda Satjananda (Anand Satyanand). Akreditācijas vizītes ietvaros vēstnieks tiksies arī ar ārlietu un tirdzniecības ministrijas valsts sekretāru Saimonu Merdoku (Simon Murdoch) un parlamenta spīkeri Margaretu Vilsoni (Margaret Wilson).

Pagājušogad 28. augustā Latvija un Jaunzēlande atzīmēja diplomātisko attiecību 15. gada dienu. Pērn no 28. augusta līdz 3. septembrim notika pirmās Latvijas Ārlietu ministrijas politiskās konsultācijas Austrālijā un Jaunzēlandē. Konsultācijas vadīja valsts sekretārs Normans Penke.

Latviju Jaunzēlande pārstāv divas goda konsules: Oklendā Margarita Bentlija (Margarita Bentley) un Vellingtonā Laila Jansone.

Indulis Bērziņš pārstāv Latviju Jaunzēlandē, Austrālijā, Lielbritānijā. Viņa rezidences vieta ir Londonā.