Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga šodien Rīgas pilī tikās ar ASV prezidentu Džordžu Bušu. Sarunā prezidente uzsvēra ASV un tās prezidenta nozīmi transatlantisko attiecību veidošanā, kā arī augstu novērtēja ASV lomu, neatzīstot Latvijas inkorporāciju PSRS, pēc neatkarības atgūšanas sniedzot lielu atbalstu valsts demokratizācijas un reformu gaitā, kā arī šobrīd - esot uzticamam partnerim NATO alianses ietvaros. Dž.Bušs sveica Latviju ar NATO galotņu sanāksmes sarīkošanu, uzsverot tā vēsturisko nozīmi NATO transformācijā un attīstībā.

Sarunā tika apspriests plašs jautājumu loks, kas saistās ar NATO dienaskārtību, tajā skaitā alianses aktualitātes – miera nodrošināšanas misijas Afganistānā nākotne, alianses paplašināšanās perspektīva, enerģijas drošība.

Pārrunājot divpusējās attiecības, prezidente izteica gandarījumu, ka pēc iepriekšējās Dž.Buša vizītes Rīgā 2005.gada maijā par 30 % ir palielinājies tirdzniecības apjoms starp Latviju un ASV. ASV prezidents apstiprināja, ka izprot Latvijas prezidentes nostāju jautājumā par vīzu režīma atvieglošanu ar Latviju un gatavojas iesniegt Kongresā likumprojektu, kas pārskatītu esošos kritērijus vīzu atvieglojumiem starp ASV un Latviju.

Prezidenta preses dienests