11.decembrī notiek Latvijas un Japānas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas, kuras no Latvijas puses vada valsts sekretāra vietnieks Edgars Skuja, no Japānas puses - Ārlietu ministrijas ģenerāldirektora vietnieks Noriteru Fukušima (Noriteru Fukushima).

Konsultāciju laikā Japānas puse informēs, ka nākamgad tai būs rezidējošs vēstnieks Rīgā. Tāpat plānots pārrunāt abu valstu sadarbību politiskajā, ekonomiskajā, izglītības un kultūras jomās. Tāpat notiks viedokļu apmaiņa par reģionāli un starptautiski aktuāliem jautājumiem, uzmanību pievēršot ekonomiskajai situācijai pasaulē un globālās finanšu krīzes risināšanai. Tiks pārrunātas sadarbības iespējas, īstenojot kopīgus attīstības sadarbības projektus Afganistānā.

Iepriekšējās politiskās konsultācijas notika pērn Rīgā.

Savukārt 10.decembrī notika Ārlietu ministrijas valsts sekretāra Andra Teikmaņa tikšanās ar Japānas Ārlietu ministrijas ģenerāldirektora vietnieku Noriteru Fukušimu, kurā puses pārrunāja nākamā gada Latvijas un Japānas divpusējās sadarbības aktualitātes, ekonomiskās sadarbības paplašināšanu, kā arī sadarbību starp sadraudzības pilsētām Rīgu un Kobi.