Pirmdien, 13.septembrī, divu dienu oficiālā vizītē pirmoreiz Latvijā ieradīsies Jaunzēlandes ārlietu un tirdzniecības ministrs Fils Gofs (Phil Goff), kuru delegācijā pavadīs Jaunzēlandes Ārlietu ministrijas Eiropas nodaļas direktore Karolaina Forsaita (Caroline Forsyth) un Jaunzēlandes vēstnieks Latvijā Deivids Peitons (David Payton).

Vizītes laikā Jaunzēlandes ārlietu un tirdzniecības ministrs tiksies ar Saeimas Priekšsēdētājas biedru Jāni Straumi, Ministru prezidentu Induli Emsi, ārlietu ministru Arti Pabriku un citām amatpersonām. Tikšanās laikā tiks pārrunāti Latvijas un Jaunzēlandes divpusējo attiecību un sadarbības jautājumi, ņemot vērā Latvijas dalību ES un NATO, kā arī abu valstu intereses tādās starptautiskās organizācijās kā ANO, PTO un OECD.

Vizītes ietvaros Jaunzēlandes ārlietu un tirdzniecības ministrs nolasīs lekciju "Jaunzēlandes loma starptautiskajā politikā. Nākotnes perspektīvas." Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē. Ministrs apmeklēs arī Latvijas okupācijas muzeju un dosies nelielā pastaigā pa Vecrīgu.

Otrdien, 14.septembrī, notiks ārlietu ministra Arta Pabrika un Jaunzēlandes ārlietu un tirdzniecības ministra Fila Gofa preses konference.

Preses konference notiks pulksten 10:35 Ārlietu ministrijas (Brīvības bulv.36) 250.telpā.