2. decembrī atvadu vizītē pie Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieka Edgara Skujas ieradās Japānas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Akira Nakadžima (Akira Nakajima).

Tikšanās laikā abas puses pārrunāja Latvijas un Japānas divpusējās sadarbības aktualitātes. Edgars Skuja pateicās par vēstnieka ieguldījumu abu valstu sadarbības veicināšanā un augstu novērtēja Japānas lēmumu tuvākajā laikā iecelt pirmo Japānas vēstnieku Latvijā ar rezidenci Rīgā.

Akira Nakadžima izteica gandarījumu par Latvijas – Japānas attiecību pozitīvo virzību, ko raksturo augsta līmeņa vizīšu apmaiņa, regulāras politiskās konsultācijas starp Ārlietu ministrijām un izteica cerību, ka nākotnē sadarbība starp Latviju un Japānu kļūs vēl ciešāka.

Latvijas - Japānas divpusējās attiecības pēdējo gadu laikā ir strauji paplašinājušās, ir attīstījusies Latvijas un Japānas starpparlamentārā sadarbība – 2008. gada jūlijā Latviju apmeklēja Japānas – Latvijas parlamentārās asociācijas priekšsēdētājs, tagadējais ārlietu ministrs Hirofumi Nakasone (Hirofumi Nakasone), savukārt 2009. gada martā plānota Saeimas priekšsēdētāja Gundara Daudzes vizīte Japānā. Lai stiprinātu Latvijas un Japānas sadarbību satiksmes un transporta jomā 2008. gada maijā notika Satiksmes ministra Aināra Šlesera un uzņēmēju delegācijas vizīte Japānā.

Viens no 2008. gada nozīmīgākajiem pasākumiem bija Rīgas dienas Kobē, kas norisinājās no 2008. gada novembrī. Savukārt 2009. gadā, atzīmējot Rīgas un Kobes sadarbības 35. gadadienu tiek plānotas Kobes dienas Rīgā.

Akira Nakadžima ir bijis Japānas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā kopš 2007. gada oktobra ar rezidenci Zviedrijā.