Šodien, 21.jūlijā, Ministru prezidents Aigars Kalvītis tikās ar Japānas premjerministra īpašo sūtni, administratīvo lietu ministru Koki Čumu (Koki Chuma).

A.Kalvītis izteica gandarījumu par izdevību sveikt pirmo Japānas valdības pārstāvi, kas ieradies oficiālā vizītē Latvijā, paredzot, ka šī vizīte pavērs jaunu lapaspusi Latvijas un Japānas sadarbībā un savstarpējās attiecībās.

Japānas premjerministra sūtnis savas misijas ietvaros pasniedza A.Kalvītim Japānas premjerministra vēstuli, kurā tika pausts gandarījums par abu valstu attiecību pāriešanu jaunā kvalitātē, kā arī izteikta cerība par abu valstu ekonomisko attiecību turpmāku attīstību nākotnē. Japānas premjerministrs Juničiro Koizumi (Junichiro Koizumi) vēstulē pauda vēlmi stiprināt Latvijas un Japānas sadarbību starptautisku jautājumu risināšanās un starptautiskajās organizācijās.

Ministru prezidents izteica Latvijas ieinteresētību piesaistīt Japānas investorus, aktivizēt biznesa kontaktus, attīstīt sadarbību tūrisma, farmācijas un enerģētikas jomā. K.Čuma pauda Japānas puses ieinteresētību atbalstīt Latviju tās centienos sadarboties ar Āziju, konkrēti tehnoloģiju, investīciju jomā, attīstot Latvijas rūpniecību, sadarbojoties farmācijas jomā. Japānas administratīvo lietu ministrs izteica Japānas ieinteresētību izmantot Latvijas neaizsalstošo ostu priekšrocības, kā arī Japānas tūristu pieaugošo ieinteresētību apmeklēt tādas vietas kā Latvija – ar senām tradīcijām un bagātu kultūru. Amatpersonas bija vienisprātis, ka tūrisma attīstībai starp abām valstīm ir ārkārtīgi liels potenciāls.

Sarunas noslēgumā Ministru prezidents aicināja nodot ielūgumu Japānas premjerministram Juničiro Koizumi apmeklēt Latviju.

Valsts kanceleja