Tautiešu saziņa ar ģimeni un draugiem Latvijā, kā arī savā starpā mītnes zemē aktīvi notiek internetā, tostarp sociālajos tīklos. Interneta platforma sniedz iespēju gan uzturēt kontaktu ar saviem tautiešiem, gan uzzināt par diasporas aktualitātēm mītnes zemēs.

Meklēt „savējos” un domubiedrus, apmainīties un dalīties ar informāciju, pieredzi un padomiem iespējams sociālajos tīklos www.draugiem.lvwww.facebook.comwww.twitter.comwww.linkedIn.com. Tāpat noderīgu informāciju iespējams meklēt diasporas interneta medijos un citās komunikācijas platformās. Vienlaikus pasaulē arvien tiek izdotas Latvijas diasporas veidotas avīzes, žurnāli, apkārtraksti, biļeteni, kas sniedz informāciju par aktuālo diasporas dzīvē. Daļa no šiem izdevumiem ir pieejami arī digitālā formātā.

Diasporas organizāciju un kopienu kontaktu katalogs

Interneta medijā latviešiem ārpus Latvijas - portālā latviešiem pasaulē www.latviesi.com atrodams Latvijas diasporas organizāciju un kopienu kontaktu katalogs. Katalogs ietver gan organizācijas un kopienas, kas apvienojušās Pasaules brīvo latviešu apvienības centrālajās organizācijās, gan tās, kas vēl nav pievienojušās šim diasporas organizāciju tīklam.

Diasporas mediji un komunikācijas platformas

Eiropa

Īrija

Lielbritānija

ASV

Austrālija

Brazīlija

Kanāda