Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga šodien Jūrmalas rezidencē tikās ar Japānas Premjerministra īpašo sūtni, administratīvo lietu ministru Koki Čumu (Koki Chuma), izsakot Latvijas ieinteresētību attīstīt aktīvākus sakarus ar Japānu kā vienu no ietekmīgākajām valstīm pasaulē. 

Sarunā tika pausts gandarījums par to, ka Latvija ir atvērusi vēstniecību Japānas galvaspilsētā Tokijā. Pēc V.Vīķes-Freibergas sacītā, Latvija kā pilntiesīga ES un NATO dalībvalsts ir perspektīvs sadarbības partneris plašākai Japānas sadarbībai ar Baltijas jūras reģionu un ES. Viņa arī sacīja, ka Latvijā ir liela interese par japāņu valodas apgūšanu, kā arī iespējas to mācīties vidusskolas un augstākās izglītības līmenī, un japāņu valodas prasme ir tilts ciešāku attiecību veidošanā.

Prezidente uzsvēra, ka nozīmīgs ir bijis Japānas atbalsts kultūras un mākslas sadarbības projektiem, tajā skaitā palīdzot Liepājas Simfoniskajam orķestrim un iepazīstinot Latviju ar Japānas kultūru, tajā skaitā, teātri, literatūru, skolu u.c.

K.Čuma izteica Japānas vēlmi izvērst kontaktus ar Latviju politiskajā dialogā, ekonomikā un citās jomās, kā arī pateicās Latvijai par tās atbalstu Japānai kā ANO Drošības padomes potenciālajai dalībvalstij padomes paplašināšanās jautājumā.

Prezidenta preses dienests