Sadarbība attīstības sadarbības politikas jautājumos

19.04.2017. 11:30

Ministrija

Starp Ārlietu ministriju un NVO pastāv cieša sadarbība attīstības sadarbības politikas jomā. NVO pārstāvji ir iesaistīti gan Attīstības sadarbības politikas konsultatīvajā padomē, gan darba grupā Eiropas gada attīstībai plānošanai un organizēšanai, kā arī NVO viedoklis tiek iekļauts ikgadējo Attīstības sadarbības politikas plānu izstrādes procesā. NVO ekspertīze tiek ņemta vērā arī Latvijas pozīciju un komentāru sagatavošanā par Eiropas Savienības un ANO politikas priekšlikumiem.

ĀM organizē attīstības sadarbības granta projektu konkursus, kur nevalstiskajām organizācijām ir iespēja iegūt finansējumu to aktivitātēm Latvijas prioritārajos reģionos: Austrumu partnerība un Centrālāzija. Tāpat arī katru gadu ĀM konkursa ietvaros nodrošina līdzfinansējumu NVO apstiprinātajiem projektiem, kurām jau ir piešķirts finansējums no kāda starptautiskās palīdzības finansētāja, piemēram, Eiropas Komisijas.

Nevalstiskās organizācijas un ĀM regulāri sadarbojas arī pasākumu organizēšanā sabiedrības izglītošanai un izpratnes veicināšanai par attīstības sadarbību un ar to saistītām jomām. 2015. gadā Eiropas gada attīstībai ietvaros ĀM ciešā sadarbībā ar citām nozaru ministrijām, akadēmisko un privāto sektoru, kā arī NVO īstenos nacionāla līmeņa aktivitātes sabiedrības informēšanai par ES un Latvijas attīstības sadarbību un tās rezultātiem, kā arī iesaistīties šīs politikas plānošanā un īstenošanā.

Ciešo sadarbību starp ĀM un Latvijas nevalstiskajām organizācijām apliecina arī š.g. augustā noslēgtais sadarbības līgums starp ĀM un biedrību „Latvijas Platforma attīstības sadarbībai’’ (LAPAS), kas apliecina abu pušu pienākumus un atbildības Nacionālās darba programmas Eiropas gada attīstībai plānošanā un īstenošanā. ĀM ir programmas nacionālais koordinators un LAPAS – granta saņēmējs, kā arī vairāku aktivitāšu īstenotāja.

Kontaktpersona: Attīstības sadarbības politikas nodaļas Trešā sekretāre Līva Šteinberga, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.