Kuba

18.10.2020. 20:16
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Kubas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. No 2020.gada 23.marta plkst. 00.00 valstī var iebraukt tikai Kubas valstspiederīgie vai Kubas pastāvīgie iedzīvotāji. Starptautiskie avioreisi reisi atļauti tikai Kubas repatriācijas reisiem un izbraucējiem bez koronavīrusa simptomiem.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ārlietu ministrija aicina ceļotājiem būt piesardzīgiem viesuļvētru sezonā, kura parasti Kubā ilgst no jūnija līdz novembrim un skar gan Klusā okeāna, gan Atlantijas okeāna piekrastes. Visproblemātiskākais periods parasti mēdz būt starp augusta un oktobra mēnešiem. Viesuļvētras draudu gadījumā, aicinām sekot līdzi Kubas civilās aizsardzības ieteikumiem, kā arī informācijai medijos, viesnīcās, kurās uzturaties un uzturēt kontaktu ar tūrisma aģentūrām, kas organizējušas ceļojumu. Viesuļvētras laikā parasti ir ļoti stiprs lietus, kas var izraisīt plūdus un zemes nogruvumus. Var tikt traucēta elektrība, komunikācijas sakari un ūdens apgāde. Lielas viesuļvētras gadījumā arī lidojumi var aizkavēties vai tikt atcelti. Informācija par aktuālo situāciju ir pieejama ASV Nacionālajā orkānu centrā (http://www.nhc.noaa.gov).

Kubā ir iespējamas laupīšanas un zādzības. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus vienmēr ievērot piesardzību, nenēsāt uzkrītošas rotaslietas, neņemt līdzi lielas naudas summas, turēt drošībā dokumentus. Tāpat ministrija aicina būt piesardzīgiem, atrodoties Havanas vecpilsētā un pilsētas centrā, it īpaši diennakts tumšajā laikā, sabiedriskajā transportā, pie populāriem tūrisma objektiem un naktsklubos.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Kubā ir nepieciešama vīza. Vīzas (t.sk. tūrisma karti un biznesa vīzu) var noformēt Kubas vēstniecībā Somijā.

Pasei jābūt derīgai vēl 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Veselība

Ārlietu ministrija atgādina ceļotājiem, kuri dodas uz Karību jūras baseina un Dienvidamerikas valstīm, arī Kubu, par Zikas vīrusa, Čikungunjas (Chikungunya) un Denges ( Dengue) drudža uzliesmojumiem, kā arī holēras saslimšanas gadījumiem.

Papildu informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

ministrija aicina nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulā departamenta diennakts dežurantu par tālruni +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.,  viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, tad konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs, un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.