Maikam Džegeram mēs uzdāvinājām saksofonu

02.12.2014. 19:09
 

Prāta vētras dziedātājs Renārs Kaupers saka:

* Kādas dziesmas spēlēsiet šodien Prāgā?
Tās nebūs tikai no jaunā diska Four Shores, kaut arī šurp devām tieši lai to reklamētu. Tas būs best of Brainstorm.

* Kā atceraties koncertus ar Rolling Stones vai R. E. M., kuros agrāk spēlējāt Prāgā?
Atceros tos bieži un ar prieku, īpaši koncertu ar Rolling Stones 2003. g. Tā bija skaista diena, visskaistākā diena tajā gadā. Mēs atbraucām ar ģimenēm, skatītāji bija izcili, koncerts izdevās. Tikāmies arī ar Rolling Stones. Maikam Džegeram, kurš todien svinēja dzimšanas dienu, mēs uzdāvinājām saksofonu. Nezinu, vai tas bija lietuviešu izstrādājums, taču nopirkām to Lietuvā. Tā bija muzeja vērtība. Pēc tam nekad neesam tikušies ar Rolling Stones, kopā spēlējām tikai vienu reizi – Prāgā.

* Vai Jūs kaut kā ietekmēja pagājušā gada tikšanās ar Michael Stipe no R. E. M.?
Tas drīzāk bija darbs, kopā spēlējām 10 koncertos. Turnejas sākumā viņi atnāca ar mums sasveicināties, pēc tam tikšanās bija vairāk nejaušas. Michael Stipe ir cilvēks, kurš mākslu papildina ar viedokli. Viņš šajā ziņā pieskaitāms tādiem māksliniekiem kā Bono, Bob Geldof un citiem. Viņš vēlas būt sabiedriski un politiski aktīvs, kas ir apbrīnas cienīgi.

* Vai arī Jūs to vēlaties?
Protams, ir lietas, par kurām domāju, taču pagaidām politikas mani neskar. Saka gan, ka "nekad nesaki nekad". Nevaru teikt, ka es būtu politiski aktīvs, taču jāpiebilst, ka šajā gadījumā ir spēkā vārdiņš "pagaidām". Nezinu, kas notiks 'tuvākajos gados.

* Pirms 2 gadiem ceļu satiksmes negadījumā bojā gāja Jūsu basģitārists Gundars Mauševics. Ko tas nozīmēja grupai?
Tas bija ļoti skumjš laiks. Trīs mēnešus nezinājām, ko iesākt, nezinājām, vai turpināt, vai izbeigt darbību. Pēc tam spēlējām vienā ļoti pozitīvā koncertā. Kad tas beidzās, ģērbtuvē paskatījāmies viens uz otru un teicām, ka Gundars noteikti būtu gribējis, lai turpinām.

Jaroslav Špulák


Právo (www.novinky.cz), 04.09.2006