Prāta vētra un pārcirstā britpopa plūsma

02.12.2014. 19:09

Latviešu rokgrupa izdevusi jaunu studijas albumu "Four Shores"

Latviešu grupas Prāta vētra jaunā studijas albuma producents ir Alex Silva, puisis, kurš savulaik ir sadarbojies ar slaveno britu Suede. Fotogrāfijās uz albuma vāka vainīgs Anton Corbijn, Depech Mode, Nirvana un citu grupu videoklipu fotogrāfs un režisors. Jau tikai šie divi vārdi vien dod cerību, ka grupa savā iedomātajā ceļā spers nozīmīgu soli uz priekšu.

Grupai turklāt klājās skumji. Pirms diviem gadiem ceļu satiksmes negadījumā gāja bojā viņu toreizējais basģitārists, bet grupa nokļuva situācijā, kad nopietni apsvēra iespēju izbeigt savu darbību. Darbību tā neizbeidza, kas liecina par tās iekšējo spēku un spēju tikt galā ar visuresošo likteņa cietsirdību. Toreiz radās disks Four Shores, kurš ir pirmais līdz šim izdoto grupas veikumu sarakstā. Neapstrīdami. Prāta vētra izmantoja savas spējas nospraust savu ceļu, soļot pa to arī pār kalniem, tikt galā ar likteņa nelabvēlību un gūt panākumus arī aiz pašu Latvijas robežām.

Savulaik Prāta vētra spēlēja Čehijā pirms Rolling Stones un R. E. M., piedalījās U2 pasaules tūrē, kas viņiem bija izcilu skolotāju pilna skola, kura daudz iemāca. Prāta vētra jaunajā albumā ir atkāpušies no ciešās pārliecības, ka katrai dziesmiņai jābūt īpašai galvenokārt melodijas ziņā, un drīzāk koncentrējušies uz atmosfēras radīšanu. Tas lietai nācis par labu.

 Pateicoties tam, viņi ierakstījuši līdzsvarotu disku, kura dziesmiņas skan līdzīgi kā britu grupām. Tajās ir mazliet nostaļģijas un cerību, un pamazām tās iekļūst zem ādas, kas gala beigās ir vislabākais, lai tās būtu klausāmas arī gadu gaitā. Šansona stilā veidotā French Cartoon ir lirisks izņēmums. Tā pārcērt britpopa plūsmu tieši diska pusē un tā ir iekšēji ārkārtīgi pievilcīga.

Prāta vētra ar albumu Four Shores iekļuvuši jaunā savas karjeras fāzē. Tie vairs neatgādina savu slavenāko britu kolēģu kopijas. Kaut arī viņu mūzikā grūti atrast kaut ko tīri latvisku, viņi tomēr izskatās kā grupa, kas ieradusies britu salu skatuvi padarīt maigāku un pārskatāmāku.

Jaroslavs Špulāks


Publicēts: Právo (www.novinky.cz), 16.08.2006.