28.04.2004.

02.12.2014. 19:09

Lidové Noviny: Policija ķērusies pie biļešu blēžiem, 6. lpp.,

Právo: ČTI atklājusi sadārdzinātās biļetes, 5. lpp.,

Mladá Fronta DNES: Latvieši noķēruši pārpircēju, J. Gazdīks, L. Petrāšova, A1 lpp. (tulkojums),

Mladá Fronta DNES, Pārpircēji dabūjuši naudas sodus, L. Petrāškova, J. Gazdīks, A3 lpp.

Latviešu fani paši noķēruši pārpircēju, kurš tiem pārdeva viltotās hokeja biļetes. Tas ir pirmais ķēriens, meklējot bandu, kas lielos apjomos nodarbojas ar PČ biļešu viltošanu. Tagad aizturēto nopratina policija.

Izmeklētāji uzskata, ka skandāls var būt visai plašs. Viņi lēš, ka viltojumu var būt pat tūkstoši. No oriģināliem tos ir ļoti grūti atšķirt. Krāpšanos parasti atklāj biļešu kontrole pie ieejas arēnā.

Vīrs, kuru Latvijas fani atpazina un paši noķēra vienā no Prāgas krodziņiem, tiem nodarījis pamatīgus zaudējumus: ne tikai viņiem pārdeva "biļetes", bet arī apsolīja izmitināšanu, ēdienu un transportu uz Latviju. Saņēma par to naudu, un beigās no tā nekas neiznāca.

"Noķēra vīrieti, kurš vainīgs vairāk nekā 300 latviešu apzagšanā. Tas no viņiem izkrāpis 150 000 eiro," saka latviešu izmeklētājs Andrejs Vilks, kurš viltoto biļešu lietā sadarbojas ar Čehijas policiju. "Daudz netrūka, un tas cilvēks būtu pamatīgi piekauts," piebilda Vilks. Policisti vakar aizturēto nopratināja. Tagad viņu gaida ceļš uz Latviju, kur tam draud pat 8 gadus ilgs cietumsods.

Banda ir profesionāla

Līdzīgiem krāpniekiem izdevies apkrāpt arī 2 Latvijas tūrisma birojus, kuru pārstāvji Čehijā iegādājušies viltotas biļetes.

Policija apstiprināja, ka aizturētais latvietis ne tuvu nebija vienīgais, kurš piekrāpis tūristus. Latvietis acīmredzami nepieder viltotāju bandai, kuri lielos apjomos viltojuši hokeja čempionāta biļetes. Pēc izmeklētāju domām ar to nodarbojusies čehu banda. "Pēc tā, ko zinu par viltotājiem, tie ir labi organizēti, daļa izgatavo biļetes, citi meklē kontaktus ar pārdevējiem un vēl citi palīdz biļetes pārdot melnajā tirgū. Tas līdzinās narkotiku tirdzniecības organizācijai," teica Andrejs Vilks. /../

Skat. bildi.

Citi raksti savukārt informē par ČR Tirdzniecības inspekcijas reidiem pie hokeja hallēm un uzliktajiem sodiem.

Mladá Fronta DNES: Nacionālais biļešu kauns? P. Šimūneks, A8 lpp.

Komentāra autors situāciju ar viltotajām biļetēm atsakās nosaukt par Čehijas nacionālo kaunu, un izsakot līdzjūtību Latvijas faniem, apgalvo, ka tas ir iesaistīto tūrisma biroju kauns.

Lidové Noviny: Uz noturēšanās grupu dodas Kazahija, 32. lpp., P: Vīlušies kazahi, 23. lpp.

Rakstiņš informē par Latvijas – Kazahijas spēles rezultāts, pieminot, ka gan Latvijas, gan Vācija droši iekļuvušas astotdaļfinālā.

Právo: Mediķiem hallē pagaidām darba nav, 5. lpp.

Rakstā cita starpā pieminēts, ka pirmdien, kad Sazka arēnā notika Latvijas – Vācijas un Čehijas – Kazahijas spēles, esot pārdots visvairāk alus kopš PČ sākuma – 110 hektolitri...