"Baltija ir ideāla vasarai uz velosipēdiem" Lidove Noviny, 20.04.2004

02.12.2014. 19:09

"Lidové Noviny", 20.04.2004. 22 lpp.

Ja Jums nepatīk pārpildītas pludmales un karstums, dodieties uz ziemeļiem. Pavadīt divas nedēļas Skandināvijā daudziem var būt mazliet par dārgu, interesanta alternatīva var būt atvaļinājums Baltijas valstīs. 

Valstis pārsvarā ir līdzenas, ideālas atvaļinājumam uz velosipēdiem. Taču uzmanību – ja nedosieties ceļā ar kādu no specializētajiem tūrisma birojiem, Jums jāpaļaujas pašiem uz sevi. Šeit gandrīz nav oficiālu tūristiem domātu veloceliņu.

Piedzīvojums ir Lietuvas galvaspilsētas, Viļņas, apmeklējums. Šai metropolei mēdz teikt baznīcu pilsēta, jo to te ir desmitiem. Visskaistākā no tā ir gotiskā sv. Annas baznīca. Iesakām neaizmirst apskatīt arī sv. Pētera un Pāvila baznīcu. Visu Bībeles stāstu attēlots neticami 2000 skulptūru.

Baltijas valstīm ir krāsaina vēsture. No 1944. līdz pat 1991. gadam tās atradās PSRS pārvaldē. Ja vēlaties uzzināt vairāk par Lietuvas vēsturi, dodieties uz tagad pieejamo Viļņas VDK pagraba cietumu.

Lietuvas simbols ir Trāķu ezerpils, kas stāv uz nelielas saliņas viena no neskaitāmajiem vietējiem ezeriem. Tā atrodas 20 km attālumā no galvaspilsētas.

Interesanta ir arī Kuršu kāpa. Tās apkaimē atradīsiet milzīgas smilšu kāpas, kas paceļas jūras virzienā.

Ja dosieties uz Latviju, noteikti apciemojiet Gaujas Nacionālo parku. Blakus alām un stāvām ielejām šeit atrodas vairākas skaistas senās pilis. Galvaspilsēta Rīga saviem viesiem aizraus elpu ar milzīgu skaitu arhitektūras pieminekļu. Ne velti to sauc par Austrumu Parīzi.

Vismazākā Baltijas valsts ir Igaunija. Tā arī atrodas vistālāk uz ziemeļiem un ir visvēsākā. Tās galvaspilsēta Tallina vēl šodien saglabājusi savu viduslaiku garu, kuru pasvītro 2 km pilsētas mūru. Sv. Olafa baznīca ar saviem 159 m savulaik bija visaugstākā celtne Eiropā. Gadsimtiem ilgi tā kalpoja jūrniekiem kā navigācijas zīme. Arī Tallina bija Hanzas pilsēta.

Iecienīts suvenīrs ir dzintars. To pārdod visā Baltijā, un Viļņā atrodas tā muzejs.

Vēstniecības piedāvātais 14 dienu brauciens ar riteņiem (čehu valodā)