"Eiro tuvojas, sākas komandu gatavošanās" Hospodářské Noviny 24.05.2004.

02.12.2014. 19:09

"Hospodářské Noviny", 24.05.2004. J. Kāninskis, 16 lpp.

(fragm. tulkojums)

Latvija grib dubultas svinības

/../ Treneris A. Starkovs sagatavošanās finālā strādā ar visvecāko izlasi no visām četrām [apakšgrupas izlasēm]. Rīt Ķeizarmežā tiksies 29 futbolisti, taču 6 tos, kuriem vieta valstsvienībā neatradīsies, treneris paziņos 8 dienas pēc tam īsi pirms nominēšanas noslēguma datuma.

Aptuveni puse spēlētāju spēlē nacionālajā līgā, kas sākās aprīļa pirmajā nedēļas nogalē, un pēc 10 kārtām tika pārtraukta. Vēl sestdien un svētdien savus klubu pienākumus pildīja tie latvieši, kas spēlē Krievijas līgā, kamēr Ukrainas līga turpinās vienlaikus ar Eiropas čempionātu, tādēļ Valenta Lobanova (Zaporožjes Metalurgs) un Māra Verpakovska dalību EČ bija īpaši jāpieprasa.

Vislielākās raizes Starkovam sagādāja svarīgākais spēlētājs Marians Pahars. Anglijas Sathemptonas uzbrucējs pārbaudes spēlē ar Islandi aprīļa beigās savainoja cirksni, taču vēl pirms čempionāta sākuma būšot kārtībā.

Ikvienam, kurš gaidītu, ka izlase no Baltijas klusībā dosies uz čempionātu, liktu vilties Futbola savienības ģenerālsekretāra Jāņa Mezecka vārdi: "Latvijas futbols jau ir pārspējis pats sevi, tomēr es ticu, ka Portugālē atkal pārsteigsim visu pasauli." Oficiālā servera lff.lv komentārs atgādina, ka 23. jūnijā, kad izlase spēlēs pēdējo apakšgrupas spēli, valstī ir saulgriežu svētki un brīvdiena, tādēļ būtu skaisti, ja svinībām būtu par vienu iemeslu vairāk.