Ziņas
Ārlietu ministrijas logo

2023. gada 21. aprīlī Pasaules Pārtikas programma no Rīgas ostas uz Keniju izveda minerālmēslojuma kravu. Tas ir pirmais sūtījums no aptuveni 200 000 tonnām Krievijas izcelsmes minerālmēslojuma, kas pieder Eiropas Savienības sankcijām pakļautiem uzņēmumiem un glabājas Latvijas teritorijā. 

Pasaules Pārtikas programma tuvākajā laikā plāno no Latvijas izvest vēl vairākas šobrīd sankcijām pakļautas minerālmēslojuma kravas, lai sniegtu atbalstu valstīm, kurām šie produkti ir visvairāk nepieciešami.

Ārlietu ministrija jau informēja, ka Ministru kabinets 2022. gada 6. decembrī pieņēma lēmumu atsaukties Apvienoto Nāciju Organizācijas lūgumam mazināt Krievijas kara Ukrainā radītās negatīvās sekas un palīdzēt risināt pārtikas krīzi Āfrikas un Latīņamerikas valstīs. Ministru kabinets nolēma atbalstīt Eiropas Savienības sankcijām pakļautajiem uzņēmumiem piederošā minerālmēslojuma ziedošanu, izmantojot Apvienoto Nāciju Organizācijas Pasaules Pārtikas programmas atbalstu.

Latvija kopā ar ārvalstu partneriem un starptautiskajām organizācijām turpina sniegt atbalstu valstīm, kas cietušas Krievijas izraisītā kara Ukrainā radītās pārtikas krīzes dēļ.