Vondra šodien ANO mītnē kritizēja un kritizēja

02.12.2014. 19:09

Ņujorka. Čehijas ārlietu ministrs Aleksandrs Vondra šodienas uzrunā ANO ģenerālasamblejā kritizēja Mjanmu (Birmu), Baltkrieviju un Kubu cilvēktiesību pārkāpumu dēļ. Viņš izteicās par terorismu, nabadzību, Irānas un Ziemeļkorejas kodolprogrammām, kā arī atbalstīja Latvijas Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas kandidatūru ANO ģenerālsekretāra amatam un apstiprināja, ka Prāga pretendē uz ANO Drošības padomes nepastāvīgā locekļa vietu 2008.-2009. gadiem.

Vondra uzsvēra, ka ir skumja ironija, ka Mjanmas disidente Aung San Suu Kyi ir joprojām mājas cietumā, lai gan jau pirms 15 gadiem saņēma Nobela miera prēmiju.

Ministrs norādīja arī uz to, ka pasaule nevar klusēt, ja Kubas demokrātiskās opozīcijas pārstāvji tiek apcietināti un pasludināti par valsts ienaidniekiem. Tāpat ir nepieciešams izteikt solidaritāti ar Baltkrievijas kandidātu prezidenta amatam Aljaksandru Kozulinu, kas ir notiesāts par protestu organizēšanu.

Par piemēroto pēcnācēju Kofi Anana ANO ģenerālsekretāra amatam, kas beigsies šī gada beigās, ministrs Vondra nosauca Latvijas prezidenti. Viņas kandidatūru iesniedza trīs Baltijas valstis – Latvija, Lietuva un Igaunija. Vondra uzskata, ka tā ir brīnišķīgi šim amatam piemērota kandidāte. Čehija atbalstīs viņu, tā kā šajā amatā jau ilgi nav strādājis neviens "no mūsu reģiona", uzsvēra ministrs.

(-)


www.ihned.cz, 27.09.2006