30.04.2004.

02.12.2014. 19:09

30.aprīlis Hospodářské noviny, 16. lpp., Martins Ehls

www.ihned.cz/ehl

Organizētāji Latvijā risina līdzīgas problēmas kā Čehijā

Halle Rīgā? Pagaidām būvbedre

Vispirms bija paredzēts, ka starptautisks konsorcijs uzcels vairākfunkciju halli kopā ar veselu atpūtas pilsētiņu. Pēc tam bija paredzams, ka halli cels somu firma. Beigu beigās to cels piecu vietējo firmu konsorcijs LBSP. Un tikai no šīs nedēļas ir skaidrs, kur būs halle.

Šis stāsts nav par Sazka Arēnu, bet par pagaidām vārdā nenosauktu halli Latvijā 12 000 skatītāju, kurā 2006. gadā notiks pasaules čempionāts hokejā.

Kad aprīļa sākumā tika aizsākta pamatu padziļināšana vienā no vietām, par kurām Rīgas dome vēl nebija izlēmusi, iestādes celtniecību ātri pārtrauca kā pagaidām neatļautu. Tikai šo otrdien Rīgas pilsētas dome izlēma, ka tiešām šajā vietā Skanstes ielā būs jaunā halle – daļu zemes saņems firmas komerciālai izmantošanai, lai tām atmaksātos investīcija. "Apmaiņai pilsēta dabūs halli, kas atradīsies uz zemes, kas paliks pilsētas īpašumā," raksta Baltijas aģentūra BNS.

Vēl pirms dažām nedēļām Latvijas – Somijas uzņēmums Multihalle parakstīja vienošanos ar 5 Latvijas būvfirmām par projekta nodošanu, jo Multihalle nepārtrauktās sadārdzināšanās un strīdu par vietu un projektu dēļ neapņēmās pabeigt halli laicīgi.

Vēl pirms tam 2002. gadā celtniecību plānoja ASV, Francijas un Šveices investoru grupa, kura par 400 miljoniem dolāru vēlējās Rīgā, Lucavsalā uzbūvēt ne tikai halli, bet veselu atpūtas kompleksu – potenciālā olimpiskā ciemata bāzi. "Ar tik milzīgu kompleksu Latvija varētu pārveidot savu pozīciju pasaulē, pievilināt mega – zvaigžņu koncertus un citus lielus pasākumus," raksta vietējais dienas laikraksts Telegraf.

Jau toreiz finansu ministrs Gundars Bērziņš brīdināja, ka projekts būs ļoti problemātisks, un būs nepieciešamas valsts dotācijas. Turklāt pēc viņa domām starptautiskā konsorcija IMS Studio 6 pārstāvji, kuri iesniedza uzvarējušo projektu no 3 iesniegtajiem, pagātnē esot bijuši saistīti ar noziedzīgu darbību. Visaizdomīgākais bijis galvenais kandidāts Gorans takačs. Tomēr celtniecību esot aizstāvējis toreizējais premjers Andris Bērziņš.

Šobrīd pats svarīgākais ir vispār pabeigt halli, kuru cels 5 firmas pēc Multihalles projekta. Multihalle saskaņā ar Telegraf sniegto informāciju spētu minēto halli 35 miljonu eiro vērtībā (1,12 miljardi čehu kronu) uzcelt 9 mēnešu laikā. "Viss aizkavējies Multihalles, būvfirmas Merks, Latvijas Hokeja federācijas un Rīgas domes strīdu dēļ," raksta Baltic Times.

Kaut arī Latvijas mēdiji apgalvo, ka celtniecības uzsākšana vēl nav īsti skaidra arī pēc Rīgas domes lēmuma par zemi, tiek diskutēts arī par to, kā halle tiks izmantota pēc pasaules čempionāta un vai tika maza valsts, kurā dzīvo 2,3 miljoni cilvēku, vispār nākotnē to spēs izmantot.

3. maijs Mlada Fronta Dnes: Latvieši aizsargājās, izmantojot taktiku, C6 lpp. (tulkojums)

Treneris Kurts Lindstrēms izcēlās kā taktikas meistars Latvijas – Šveices spēles nobeigumā, kad rezultāts bija 1:1 un Latvijai bija jāspēlē mazākumā 3 pret 5. Pārtraukumā zviedru treneris lūdza izmērīt Ivo Rītemana hokeja nūju. Nūja neatbilda noteikumiem un šveicietis tika noraidīts. Latvija šajā gadījumā vispār neriskēja: ja nūja būtu kārtībā, tā saņemtu sodu par spēles aizkavēšanu, taču uz ledus vienalga bija jāpaliek 3 spēlētājiem.

4. maijs Pravo: Latvieši pēc četriem gadiem iekļuvuši ceturtdaļfinālā, I. Bruzls, M. Kēzrs, 24. lpp. (tulkojums)

Latvija pēc četriem gadiem atkal izcīnījusi vietu pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā, uzvarot Austriju un neļaujot tai iekļūt play-off. Palīdzēja Irbe. Vārtsarga Irbes izcilā spēle palīdzēja latviešiem panākt izšķirošo pagriezienu spēlē, kuras uzvarētājs iekļūtu ceturtdaļfinālā. Austrija gan guva vārtus uzreiz pie trešās spēlētāju maiņas, taču otrajā trešdaļā samaksāja par biežajiem noraidījumiem. "Komanda ar disciplinētu aizsardzību un milzīgu apņēmību guva panākumus," priecājās Latvijas treneris, zviedrs Kurts Lindstrēms.