Ceļo droši! Ziņas
Ceļo droši kampaņas lozungs un attēls

2024. gada 3. jūnijā, iestājoties skolēnu brīvlaikam, vasaras atvaļinājumu un ceļojumu sezonai, Ārlietu ministrija sāk digitālu informatīvu kampaņu “Jaunieti, lai attēli, ieraksti, iespaidi koši – ceļo droši!” Saskaņā ar Ārlietu ministrijas informāciju jaunā paaudze, kura patērē digitālo saturu un dokumentē ceļojumus, nereti nonāk nepatīkamās situācijās pieredzes un zināšanu trūkuma dēļ. Vienlaikus Ārlietu ministrijas kampaņas mērķis ir informēt ikvienu ceļotāju par drošu ceļošanu.

Jūnijā un jūlijā digitālajā vidē tiks izplatīti vizuālie materiāli un animācijas video ar ieteikumiem atbildīgai ceļošanai. Kampaņas materiāli tiks demonstrēti Rīgas lidostā, Rīgas starptautiskajā autoostā un pasažieru vilcienos, kā arī būs pieejami partneru sociālajos tīklos.

Lai ceļojums noritētu bez raizēm, Ārlietu ministrija aicina atbildīgi sagatavoties – izvēlēties drošu galamērķi, iegādāties atbilstošu ceļojuma apdrošināšanu, lejupielādēt lietotni “Ceļo droši”, kā arī pārbaudīt, kādi dokumenti ir nepieciešami sev un bērniem, lai ieceļotu galamērķa valstī. Ceļojuma laikā īpaši jāsargā dokumenti. Sagatavojoties ceļojumam un ievērojot sniegtos ieteikumus, ceļotāji samazinās risku nonākt nepatīkamās situācijās ārvalstīs. Tāpat ir svarīgi zināt, kur vērsties pēc palīdzības ārkārtējā situācijā.

Kampaņa veidota sadarbībā ar Rīgas lidostu, Latvijas Tūrisma aģentūru un operatoru asociāciju un Latvijas Apdrošinātāju asociāciju.

Ceļo droši

10 atgādinājumi veiksmīgam ceļojumam
Skatīt vairāk