19.06.2004.

02.12.2014. 19:09

Lidové Noviny: 18.06.2004. "Eiro drumslas, Kānam ir latviešu saknes" 26. lpp.,

Právo: 18.06.2004. "Vācietim Kānam ir latviešu saknes" 21. lpp. (tulkojums)

Pirms Vācijas – Latvijas sestdienas spēles bulvāra laikraksts Bild nācis klajā ar "sensacionālu" atklājumu – Vācijas vārtsargs Olivers Kāns pa pusei ir latvietis. Viņa vectēvs esot bijis Baltijas vācietis, kurš Otrā pasaules kara laikā dienējis Vācijas jūras spēkos Liepājas ostā Latvijā. Liepājā Kāna vectēvs apprecējies ar latvieti Ēriku Alksni, kura ir Kāna vecmāmiņa. Kara laikā Kāna ģimene pārcēlusies uz Kārlsrūi. "Man ir noteikta attieksme pret Latviju. It īpaši, kad esmu pie vecvecākiem, kuri vēl aizvien runā vāciski ar latviešu akcentu, taču jūtos vācietis," par to paziņoja vācu vārtsargs Kāns.

Právo: "Starkovs iekļūšanas gadījumā noskūs galvu", 21. lpp. (tulkojums), MfD: "Vai Starkovs nogriezīs matus?" D3 lpp.

Gadījumā, ja Latvijas valstsvienība iekļūs Eiropas futbola čempionāta ceturtdaļfinālā, treneris Aleksandrs Starkovs noskūs galvu. Vislielāko turnīra autsaideru treneris šādi papildinājis Latvijas premjera Induļa Emša solījumu, ka iekļūšanas gadījumā nokrāsos matus zaļā krāsā. "Pēc uzvaras pār Turciju nokrāsoju matus. Ja šeit iekļūsim ceturtdaļfinālā, matus noskūšu," paziņoja Starkovs, kura aizbilstamie niknā cīņā zaudēja Čehijai 1:2.

Právo: 19.06.2004. "Vollers baidās no latviešu spēka", 22. lpp. (fragm. tulkojums)

Ja Latvijas treneris A. Starkovs vēlas noskūt galvu, ko viņš izdarīšot, ja Latvija iekļūs ceturtdaļfinālā, šī ir viņa pēdējā iespēja. Viņa komandai jāiegūst punkti spēlē ar Vāciju. Tam gan neviens netic. Taču favorīts ir nedaudz nobažījies...

Vācieši pirms šīsdienas mača ir labi apguvuši pretinieku un noteikti nav uzzinājuši neko tādu, par ko varētu priecāties. Viņus sagaida sīva aizsardzība. "Turklāt viņi Portugālē nav tāpat vien. Katrs šeit sajūsminās par zviedru spēli, taču latvieši ir vienīgie, kas zviedrus kvalifikācijā uzvarēja," atgādina treneris Rūdi Vollers.

/../ Kurani saka, ka viņam ir pilnīgi vienalga, kas kopā ar viņu spēlēs. "Nav mana iecienītā kolēģa, taču, lai arī kas stātos viņa vietā esmu pārliecināts, ka radīsim lielu spiedienu un iesitīsim daudzus vārtus," pašpārliecināti paziņoja Štutgartes uzbrucējs. /../

"Latviešus respektēju. Apstākļu sakritības dēļ dzīvoju ar viņiem vienā viesnīcā tad, kad viņi spēlēja izšķirošo kvalifikācijas spēli Stambulā pret Turciju. Mēs dzīvojām pat vienā viesnīcā, un es labi redzēju, kā no spēlētajiem staroja ticība saviem spēkiem. Viņi vispār nešaubījās, ka Turkus izmetīs no kvalifikācijas," zinoši stāstīja Vollers.

Latvieši neuztraucas. "Vācijas aizsardzība ir ļoti spēcīga, taču domāju, ka es to spētu pārvarēt," saka uzbrucējs Māris Verpakovskis, kurš kvalifikācija iesita 6 vārtus un trāpīja arī spēlē pret čehiem.