26.04.2004.

02.12.2014. 19:09

Lidové Noviny: Čehi veiksmīgi uzsākuši čempionātu, 1. lpp., MfD: Čehi sāka ar uzvaru, A1 lpp.

Latvijas sakāve pieminēta laikraksta 1. lpp.

Lidové Noviny: Policija izmeklē viltotās hokeja biļetes, 2. lpp., P: Biļešu vietā nopirka bezvērtīgus papīrus, T. Urbans, 3. lpp., MfD: Parādījušās viltotas biļetes uz hokeju, A1 un A2 lpp., MfD: Fani niknojās, C3 lpp.

Laikraksti detalizēti informē par Latvijas tūrisma biroja un Latvijas fanu nedienām ar viltotajām hokeja biļetēm, kuras birojs saņēmis no Čehijas. LN raksts papildināts ar lielu Latvijas hokeja fanu bildi. MfD pieminēta arī LR vēstniecība ČR un E. Straujā-Lejniece. Laikraksti situāciju uzskata par ārkārtīgi nepatīkamu, un visi uzsver Latvijas fanu milzīgo vilšanos.

Lidové Noviny: Hokeja priekškars pacelts, M. Zveržina, 17. lpp., P: Uzvaru atnesa trīs vārti pirmajā daļā, M. Kēzrs, 24. lpp., MfD: Hokejisti dodas pretim uzvarai, K. Knaps, C1 lpp.

Rakstā, kas apskata aizvadīto Čehijas – Latvijas hokeja maču, Latvija cita starpā pieminēta arī šādi: "Atmosfēra, kuru radīja čehu fani kopīgi ar vairākiem tūkstošiem latviešu fanu bija izcila. "Cilvēki bija lieliski. Taču mani pārsteidza, cik daudz šeit bija latviešu," pamanīja aizsargs Jaroslavs Špačeks." LN rakstam pievienota liela fanu bilde ar komentāru, ka kara krāsās savas sejas bija nokrāsojuši gan čehu, gan arī latviešu atbalstītāji. Visi laikraksti ārkārtīgi slavē Latvijas vārtsarga izcilo Masaļska sniegumu.

Lidové Noviny: Ar ievadu pret Latviju čehi tika galā bez problēmām, 17. lpp. (fragm. tulkojums)

Jau trešo reizi pēc kārtas sestdienas pretinieku duelis beidzās 3:1 Čehijas labā.

"Mums bija daudz iespēju, taču iemetām tikai trīs vārtus tāpēc, ka Latvijas vārtsargam bija izcila diena," skaidro dueļa būtību valstsvienības treneris Slavomīrs Leners. /../

Masaļskis, kurš vārtos stājās veterāna Irbes vietā, 35 reizes glāba Latvijas vārtus, virkni citu sitienu bloķēja Latvijas aizsargi. T. Vokouns spēles gaitā iejaucās 24 reizes un kapitulēja tikai minūti pirms spēles beigām, kad spēli vairākumā izmantoja Panteļejevs. /../

Lidové Noviny: Jāgrs uz vārtu guvumu gaida jau 339 minūtes, V. Cibula, 19. lpp.

Rakstā, kas veltīts J. Jāgra veiksmēm un neveiksmēm, spēlējot Čehijas valstsvienībā, par sestdienas spēles varoni nosaukts latviešu vārtsargs Masaļskis.

Hospodářské Noviny: Valsts izlase iesākusi ar uzvaru, A. Žatkuliaks, 13. lpp. (fragm. tulkojums)

Sestdienas spēlē Čehija uzvarēja Latviju ar 3:1, galvenokārt pateicoties izcilajai pirmajai trešdaļai, kurā čehi guva visus trīs vārtus. /../ Tikai teicamā latviešu vārtsarga Masaļska spēle, kurš pārsteidzoši bija vārtos NHL veterāna Irbes vietā, novērsa tālāku vārtu birumu. /../ Čehijas valstsvienības komandieris M. Straka konstatēja, ka neskatoties uz lieliski izdevušos I trešdaļu, latvieši bija bīstami pretinieki. "Pirmajā trešdaļā mums neizdevās uzņemt ātro spēles tempu, kuru noteica pretinieks," atzina latviešu treneris K. Lindstrēms. "Liels prieks man bija par mūsu jaunā vārtsarga sniegumu. Tieši viņš mūs glāba no sagrāves."

Arī Čehijas valstsvienības treneris Leners uzsver Masaļska izcilo sniegumu.

Hospodářské Noviny: Čehu spēlētāji sevi kritizēja, 13. lpp.

Rakstā minēti čehu spēlētāju viedokļi pēc spēles, kurā tie sev pārmet to, ka neguva vārtus II un III trešdaļā, savukārt aizsargs J. Šlēgrs slavē Latvijas fanus, sakot: "Novērtēju skatītājus. Bija patīkami, kaut arī mani pārsteidza, cik daudz te bija latviešu. Var redzēt, ka viņiem hokejs patīk."

Mladá Fronta DNES: Prāga labi tikusi galā ar čempionāta sākumu, P. Štepans, D 2 lpp.

Rakstā, kurš apskata to, ka Prāgā PČ norisinās bez īpašām satiksmes u.tml. problēmām, ar labu vārdu pieminēti Latvijas hokeja fani. Skaista bilde turklāt un citāts: "Sarauj, Latvija!"