Ceļojuma brīdinājumi

IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Bulgārijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Līdz 31. jūlijam Bulgārijā ir spēkā ārkārtas epidemioloģiskais stāvoklis. Ir noteikti ierobežojumi ārvalstnieku ieceļošanai valstī. No 27. maija ir aizliegts ieceļot Bulgārijā no Indijas, Bangladešas, Nepālas,  Mjanmas, Butānas, Šrilankas, Pakistānas, Maldīvijas, Brazīlijas un vairuma Āfrikas valstu (valstu saraksts atrodams Bulgārijas Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē). Minētais ieceļošanas ierobežojums neattiecas uz Bulgārijas pilsoņiem un Bulgārijas ilgtermiņa un patstāvīgās uzturēšanās atļaujas turētājiem un to ģimenes locekļiem; pēc ieceļošanas Bulgārijā ir obligāti jāievēro 10 dienu karantīna.

Personām, ieceļojot Bulgārijā no citām valstīm, nepieciešams uzrādīt vienu no šādiem dokumentiem:

  • Negatīvs Covid-19 PCR tests, kas veikts ne vēlāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas, vai negatīvs antigēna testa rezultāts, kas veikts ne vēlāk kā 48 stundas pirms ieceļošanas. Minētais nosacījums attiecas tikai uz noteiktu valstu pilsoņiem, tostarp Bulgārijas, Eiropas Savienības (ES), Šengenas zonas valstu (ieskaitot Sanmarīno, Andoras, Monako un Vatikāna) pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem, Bulgārijas pastāvīgās vai ilgtermiņa uzturēšanās atļaujas turētājiem un viņu ģimenes locekļiem, Bulgārijas ilgtermiņa vīzas turētājiem, ES un Šengenas zonas valstu (ieskaitot Sanmarīno, Andoras, Monako, Vatikāna) uzturēšanās atļauju turētājiem un viņu ģimenes locekļiem (plašāka informācija par nosacījumiem atrodama Bulgārijas Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē). Dokumentā par negatīvu Covid-19 testu ir jābūt norādītam personas vārdam un uzvārdam saskaņā ar datiem personu apliecinošā dokumentā, informācijai par laboratoriju, kas veica testu (nosaukums, kontaktinformācija), datumam, kad tests tika veikts, informācijai latīņu burtiem par izmantoto metodi (PCR vai rapid antigen) un negatīvo rezultātu (Negative). No prasības uzrādīt negatīvu testa rezultātu atbrīvoti bērni līdz 5 gadu vecumam.
  • Dokuments, kas apliecina pilna vakcinācijas pret Covid-19 kursa pabeigšanu. Valstī ir atļauts ieceļot 14 dienas pēc pēdējās vakcīnas devas saņemšanas. Plašāka informācija par vakcīnām un nosacījumiem pieejama Bulgārijas Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē.
  • Personām, kuras ir izslimojušas ar Covid-19, medicīnisks dokuments, kas apliecina, ka persona pēdējo 15 līdz 180 dienu laikā ir izslimojusi ar Covid-19 un tādā gadījumā PCR vai antigēnu tests var būt arī pozitīvs. Plašāka informācija par nosacījumiem pieejama Bulgārijas Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē.

No prasības uzrādīt negatīvu Covid-19 testu vai dokumentu par vakcinācijas pret Covid-19 kursa pabeigšanu, vai apliecinājumu par Covid-19 izslimošanu atbrīvoti: starptautiskie preču un pasažieru pārvadātāji, kuģu un lidmašīnu apkalpe, personas, kas šķērso Bulgāriju tranzītā (tranzīts atļauts tikai iepriekš minētajām personu kategorijām, kas drīkst ieceļot Bulgārijā, kā arī tranzīts atļauts tikai gadījumos, ja tiek garantēta tūlītēja izceļošana no Bulgārijas teritorijas).

Bulgārijā iespējams ieceļot tikai caur šādiem robežpunktiem: Burgas Airport BCP; Varna Airport BCP; Plovdiv Airport BCP; Sofia Airport BCP (Terminal 1 and Terminal 2); Port of Burgas BCP; Port of Varna BCP; Vidin BCP; Vrashka Chuka BCP; Durankulak BCP; Gueshevo BCP; Ilinden BCP; Kalotina BCP; Kapitan Andreevo BCP; Captain Petko Voivoda BCP; Kulata BCP; Lesovo BCP; Makaza BCP; Malko Tarnovo BCP; Oryahovo BCP; Ruse BCP and Somovit-Nikopol BCP.

Atrodoties publiskās iekštelpās ir obligāti jāvalkā sejas un deguna aizsargmaska.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Lai izvairītos no iespējamām zādzībām, aicinām ceļotājus pievērst pastiprinātu uzmanību  personīgo mantu drošībai, īpaši, atrodoties ļaužu plaši apmeklētās vietās, kā arī, izmantojot sabiedrisko transportu. Aicinām personīgās mantas (makus, personu apliecinošus dokumentus u.tml.) glabāt zagļiem grūti pieejamās vietās (piemēram, apģērba iekškabatās) un neatstāt tās bez uzraudzības (automašīnās, pievērst uzmanību mantu drošībai kafejnīcās, tūrisma objektos fotografēšanās laikā u.tml.).

Ārlietu ministrija aicina ņemt vērā, ka Bulgārija atrodas seismiski aktīvā reģionā.

Vasaras un rudens periodos valstī ir regulāri brīdinājumi par iespējamiem plašiem savvaļas ugunsgrēkiem, kas ātri izplatās, savukārt, pēc spēcīgām lietavām daudzi Bulgārijas apgabali ir pakļauti plūdiem.

Aicinām sekot aktuālajai laika apstākļu prognozei Bulgārijas Valsts meteoroloģijas un hidroloģijas institūta mājaslapā.

Latvijas valstspiederīgos, kuri apmeklē Bulgāriju vai uzturas šajā reģionā, aicinām ievērot piesardzību un sekot vietējo varasiestāžu ieteikumiem un norādījumiem.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Bulgārijā var ieceļot bez vīzas, uzturoties valstī uz laiku līdz 90 dienām pusgadā.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Bulgārijā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Bulgārijā darbojas maksas autoceļu sistēma. E-vinjetes var iegādāties tiešsaistē: https://www.bgtoll.bg/en/.  Par Bulgārijas autoceļu tīkla lietošanu bez derīgas vinjetes tiks piemērots sods.

Veselība 

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Polijā, kas pārstāv Latvijas intereses Bulgārijā, vai ar goda konsulu Sofijā, vai arī ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11, vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.