Šveika humors nenoveco

02.12.2014. 19:09

Viena no bijušā "Austrumu bloka" veiksmīgajām grupā ir Latvijas Prāta vētra.

Pirms pirmdienas koncerta Prāgā dziedātājs Renārs Kaupers runā par apbrīnu par Hašeku un draudzību ar fotogrāfu Corbijn.

* LN Čehija šogad pieteikusies Eirovīzijas konkursā, Jūs, pateicoties tai, kļuvāt par Eiropas līmeņa grupu...

Togad Latvija konkursā piedalījās pirmo reizi. Mēs par konkursu neko daudz nezinājām, taču bijām dzirdējuši, ka tas ir raidījums, kuru skatās drīzāk vecmāmiņas. Tāpēc piedāvājumu vispirms noraidījām. Taču beigu beigās mēs teicām: Nospēlēsim trīs minūšu dziesmiņu, un mūs dzirdēs milzīgi daudz cilvēku, tad kāpēc to vismaz nepamēģināt?

* LN Kāds tad bija rezultāts?

2000. gadā mēs atbraucām uz Stokholmu, un pēkšņi visi par mums interesējās, žurnālisti no Skandināvijas. Beļģijas... Devāmies turnejā un redzējām, ka uz koncertiem nāk daudz vairāk cilvēku.

* LN Prāta vētra gan ir rokgrupa, taču trīs gadus Jūs piedalījāties muzikālā Labais kareivis Šveiks...

Izrāde tika spēlēta 130 reizes, un vienmēr bija izpārdota. Mums to piedāvāja teātris un tā kā Šveiks ir mūsu iemīļotais literārais tēls, piekritām ar prieku.

* LN Kā iespējams saskaņot tēlu no pagājušā gadsimta sākuma ar Jūsu mūziku?

Tas humors vispār nav novecojis. Šveikā varat ieraudzīt paši savu dzīvi, tas ir klasiskās literatūras spēks.

* LN Nesen Jums iznāca albums Four Stores. Vāka fotogrāfijas veidojis Anton Corbijn, kura darbi padarīja slavenus U2 vai Depeche Mode.

Mēs iepazināmies pirms dažiem gadiem izstādē Kopenhāgenā. Divus mēnešus pēc tam viņš atbrauca fotografēt uz Latviju. Kopš tā laika esam sadraudzējušies, un viņš šad tad atbrauc pie mums tāpat vien – atpūsties. Tagad gan viņš ir diezgan aizņemts – filmē filmu par Ian Curtis no grupas Joy Division.

Petr Vizina


Lidové noviny (www.lidovky.cz), 01.09.2006