25.04.2004.

02.12.2014. 19:09

24.-25.04.2004. Lidové Noviný: Čehus ievadā pārbaudīs Latvija, M. Zāruba, 29. lpp. (fragm. tulkojums)

Rakstā, kurš apskata ČR izlases trenera S. Lenera nostāju pret pirmo spēli, par Latviju teikts sekojošais: "Likmes gan saka, ka Čehija uzvarēs Latviju ar 4:1 vai 5:1, taču paši spēlētāji tik vieglu uzvaru negaida. Daudzi no tiem vēl atceras 2000. gada PČ ceturtdaļfinālu. Pēterburgā nākamajiem pasaules čempioniem palīdzēja pieredzējušā vārtsarga A. Irbes kļūda, kurš ripu piespēlēja tieši Varadas hokeja nūjai. Čehi toreiz rezultātu izlīdzināja 1:1, bet latvieši neizturēja spiedienu un drīz saņēma vēl divas ripas savos vārtos.

Latvijas komandas somu treneris Kurts Lindstrēms ar Karolīnas vārtsargu Irbi rēķinās arī šodien, no NHL spēlētājiem uz ledus būs arī Ozoliņš (Anaheima) un uzbrucējs Žoltoks (Nešvila). "Piemēram, pagājušogad latvieši uzvarēja Krieviju. Katra spēle ir smaga. Jo pretinieks ir teorētiski vājāks, jo grūtāk ir ar to psiholoģiski tikt galā. Turklāt latvieši spēj radīt galvassāpes jebkuram," brīdināja Leners. "Atceros Pēterburgu. Viņi bija labāki, viņiem bija vairāk iespēju," sacīja uzbrucējs D. Vībornijs.

24.-25.04.2004. Lidové Noviný: Nepacietīgais Šlēgrs spēlēs, Havlāts atpūtīsies, V. Cibula, 29. lpp., Právo: Havlāts nogriezis bārdu, un Šlēgrs domāja, ka startējam ar Lietuvu, M. Burkerts, M. Kēzrs, 28. lpp.

Laikraksti ironiski pieminējuši Bostonas aizsarga J. Šlēgra kļūdu, sajaucot Latviju ar Lietuvu. Šlēgrs teica, ka laikam taču spēlēs ar Lietuvu...

24.-25.04.2004. Právo: Prāga un Ostrava pārģērbušās hokeja tērpos, 1. un 2. lpp., P: Fani drīzāk apmetīsies viesnīcās nekā kempingos, 20. lpp.

Laikraksta pirmajā lapā šādi pieminēti Latvijas hokeja fani: "Sazka Arēnas priekšā vakar pēcpusdienā daudz cilvēku nebija. Aptuveni 50 latviešu izlases krāsās, starp tiem arī ļoti skaistas meitenes, apskatīja halli un dzēra alu." Laikrakstā 2. lpp. publicēta arī liela Latvijas fanu bilde. Latvijas fani pieminēti arī rakstā par apmešanās vietām.

24.-25.04.2004. Právo: Čempionātu sākam šodien ar spēli pret Latviju, M. Kēzrs, 28. lpp.

Rakstā par čehu izredzēm pirmajā spēlē ČR citēts valstsvienības treneris S. Leners. "Pirmā turnīra spēle vienmēr ir ļoti svarīga, panākumi ir nepieciešami, lai uzturētu komandas garu," saka Leners, kurš pērn 9. Latviju uzskata par nepatīkamu pretinieku, "Latvieši labi slido un prot pamocīt katru pretinieku, it īpaši, ja Irbem gadās laba diena. Nedrīkstam pret viņiem spēlēt tik atvērti, bez disciplinētas aizsardzības kā pēdējos divos sagatavošanas mačos," teica treneris.

24.-25.04.2004. Mladá Fronta DNES: Valstī sāk valdīt hokejs, R. Bartoņīčeks, P. Kudela, K. Knaps, J. Vaca, A1, A3 lpp.

Latvija minēta jau pirmajā MfD lapaspusē. Latvijas fani ar labu vārdu pieminēti A3 lapā: "Prāgas hokeja halles priekšā vakar sēdēja vācu fani. Savos vīna krāsas tērpos rindā pēc biļetēm gaidīja arī latvieši – visuzticamākie un pateicīgākie fani." Laikrakstā publicēta arī Latvijas fanu bilde.

24.-25.04.2004. Mladá Fronta DNES: Šodien sākas hokeja festivāls, M. Eisenhammers, T. Maceks, D1 lpp.

Rakstā, kurš informē par problēmām ar biļešu iegādi, Latvija pieminēta šādi: "Uz Prāgu atbraukuši 7000 latviešu, taču tikai nedaudziem ir izdevies dabūt biļetes. Arī čehu faniem biļete ir zelta vērtē. Spēle jau vairākus mēnešus pilnībā izpārdota. Latvijas tūrisma biroji sūdzējušies par Sazkas rīcību biļešu pasūtīšanā. "Saņēma daudz mazāk biļešu, nekā Sazka tiem bija solījusi un apstiprinājusi," teica latviešu žurnālists Dainis Mjartans."

24.-25.04.2004. Mladá Fronta DNES: Latvija nav nabaga upuris, D3 lpp. (fragm. tulkojums)

Pirmais čehu pretinieks šajā PČ droši vien medaļām pat netuvosies. Taču viegls darbs hokejistus Sazka Arēnā negaida. Vārtsargs Irbe, radošais aizsargs Ozoliņš un arī uzbrucējs Žoltoks spēlē NHL, un ir Latvijas galvenie trumpji. Latvijas komandu vada zviedru treneris K. Lindstrēms.

"Zinām, ka latvieši spēj radīt galvassāpes jebkuram," teica čehu treneris. /../ Šīsdienas spēle būs Lenera izvēles pārbaude /../. Latvija ir zeme, kuras apsēstība ir hokejs, un kurā virmo patriotisms. Svarīgu spēļu laikā skolā tiek pamestas mācības, un arī darbs apstājas. Vīna krāsas formās tērpušies fani seko komandai turnīros visā Eiropā. /../ Čehi var pamatīgi pamocīties arī ar augumā nelielo vārtsargu Irbi. Tieši viņš pirms 2 gadiem nobružātā aprīkojumā Karolīnai palīdzēja iekļūt Stenlija kausa finālā. No tā laika gan viņa karjera noriet, Irbe spēlē galvenokārt AHL. "Irbe NHL jau ir aiz zenīta. Taču, ja viņam ir laba diena, viņš var parādīt superspēli," brīdināja Leners.

24.-25.04.2004. Mladá Fronta DNES: Latvieši svārstās: Vai ķers Irbe?, D3 lpp. (tulkojums)

Kas sargās Latvijas vārtus pret čehiem?

Skaidra lieta – Arturs Irbe!

Tomēr tas tik vienkārši nav. "Lindstrēmam jāizvēlas, kuru likt zem čehu "asfalta ruļļa"," raksta Latvijas lielākais dienas laikraksts "Diena". "Trāpot ar īsto vārtsargu, varam izvilkt lielo lozi. Mums ir trīs labi un spēkos gandrīz vienlīdzīgi vārtsargi," rakstīts laikrakstā. Tam piekrīt arī trenera palīgs, olimpiskais čempions Vitālijs Samoilovs. Dienā viņš teica: "Vēl neesam izlēmuši, kas sargās vārtus pirmajā mačā ar čehiem. Nūjai ir divi, šoreiz pat trīs gali. Pret NHL večiem, kuru Čehijas izlasē papilnam, it kā vislabāk iederētos Irbe, taču viņi arī ļoti labi zina Arčas vājās vietas."

Tādēļ treneri domā, vai nepamēģināt Masaļski?

Masaļskis ļoti grib sevi parādīt un ir nobriedis pasaules čempionāta līmenim. Edgars ir psiholoģiski spēcīgs, taču es zinu, ko nozīmē Prāgā spēlēt pret čehiem, kad visa halle ir pret tevi," sarunā uzsvēra Samoilovs.

"Latvijas hokejisti ir labi sagatavojušies pasaules čempionātam Čehijā, un komanda varētu būt spēcīgāka nekā pirms gada," teica valstsvienības vecākais treneris Kurts Lindstrēms aģentūrai BNS. Kas tad Latvijai būs uzskatāms par panākumiem? "Iekļūšana ceturtdaļfinālā," apgalvo interneta serveris Latvians Online un citē Irbi: "Pietiek uzvarēt tos, kurus mums jāuzvar un parūpēties vēl par vienu pārsteigumu pa virsu."

Aģentūra BNS tajā pat laikā kritizē čempionāta biļešu izplatīšanu, kas darījusi ievērojamas rūpes arī Latvijas faniem. "Čehijā biļešu izplatīšanas sistēma bija netaisnīga, un ieguvēji no tā ir pārpircēji, kuri tagad diktē galvu reibinošas cenas. Biļete uz finālu jau maksā 25 000 Čehijas kronu."