IZSAUKUMA_TWITTER_ZILS_LAT

Šā gada 23. martā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pieņēma lēmumu atbilstoši Imigrācijas likuma 61. panta otrajai daļai Latvijas Republikai nevēlamo personu sarakstā iekļaut 25 Krievijas Federācijas pilsoņus.

Ārlietu ministra lēmums paredz noteikt liegumu šīm personām ieceļot Latvijā uz nenoteiktu laiku. Minētās personas pārstāv Krievijas Federācijas izklaides un kultūras jomu un ir paudušas aktīvu politisku atbalstu Krievijas varasiestāžu ilgstoši īstenotajai agresijai pret Ukrainu. Latvijai nevēlamo personu sarakstā iekļautie uzskatāmi attaisno un propagandē neizprovocēto un neattaisnojamo Krievijas iebrukumu un karu Ukrainā.

Latvija visstingrākajā veidā nosoda Krievijas neizprovocēto un neattaisnojamo karu Ukrainā, kas ilgst jau gandrīz mēnesi un kur Krievijas bruņoto spēku brutālās rīcības rezultātā ik dienas dzīvību zaudē Ukrainas civiliedzīvotāji un bruņoto spēku karavīri. Atbalsts Kremļa režīma īstenotajām zvērībām nozīmē līdzatbildību par pastrādātajiem noziegumiem, tādēļ šādu personu ieceļošana Latvijā nav pieļaujama.

Nevēlamo personu sarakstā iekļauti:

 1. Marija Sitela
 2. Dmitrijs Guberņijevs
 3. Vladimirs Maškovs
 4. Artjoms Žoga
 5. Tina Kandelaki
 6. Viktors Poļakovs
 7. Poļina Gagarina
 8. Nikolajs Rastorgujevs
 9. Vitālijs Loktevs
 10. Aleksandrs Jerohins
 11. Sergejs Pereguda
 12. Vasīlijs Gerello
 13. Natālija Podoļskaja
 14. Anastasija Makejeva
 15. Viktorija Daineko
 16. Deniss Macujevs
 17. Ņikita Mihalkovs
 18. Valērijs Gergijevs
 19. Dmitrijs Streļcovs
 20. Aleksejs Tarasovs
 21. Pāvels Sučkovs
 22. Aleksejs Kanturs
 23. Sergejs Poluņins
 24. Viktorija Ciganova
 25. Staņislavs Mihailovs