NATO Ziņas
Pasākuma baneris ar saukli un attēlu

2024. gada 10. jūlijā pulksten 18.30 Ārlietu ministrija no ēkas K. Valdemāra ielā 3 Rīgā aicina pievienoties kopīgam skrējienam “Kopā SKRIENAM – kopā DROŠĪBAI”, tādējādi apliecinot spēcīgākās drošības Alianses – NATO un dalībvalstu vienotību.  

Tieši šogad 29. martā apritēja 20 gadi, kopš Latvija pievienojās Ziemeļatlantijas līguma organizācijai (NATO), bet 4. aprīlī apritēja NATO 75. gadadiena. Savukārt no 9. līdz 11. jūlijam Vašingtonā norisināsies NATO samits, kura laikā apspriedīs Latvijai svarīgus aizsardzības jautājumus, atbalstu Ukrainai un Krievijas iegrožošanas stratēģijas. 

Ārlietu ministrijas organizēto skrējienu aktīvi atbalstīs Aizsardzības ministrija, Nacionālie Bruņotie spēki (NBS), NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupa, militārā bāze “Ādaži” un NBS Sporta klubs.  

Zibakcijā piedalīsies arī Amerikas Savienoto Valstu, Apvienotās Karalistes, Dānijas, Francijas, Igaunijas, Itālijas, Kanādas, Nīderlandes, Norvēģijas, Somijas, Turcijas, Ungārijas un Zviedrijas vēstniecības Latvijā.

Skrējiena maršrutam izvēlēta Ārlietu ministrijas pilsētvidē izveidotā lidmašīnas kontūra, kas ir publiski pieejama arī lietotnē STRAVA. Nepilnus 12 km garo skrējienu vadīs 9 – 12 NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas pārstāvji no militārās bāzes “Ādaži” un NBS Sporta kluba. Plānotais skriešanas temps – 6-7 min/km.  

Interesenti ir aicināti pievienoties skrējienam visā tā garumā vai kādā no pieciem pieturas punktiem sev ērtā skrējiena ātrumā. Pieturas punktu atrašanās vietas būs: 

  1. Rīgas Vecā Sv. Ģertrūdes baznīca, 
  1. Rīgas Jaunā Sv. Ģertrūdes baznīca, 
  1. Cēsu un Brīvības ielas krustojums, 
  1. Ziedoņdārzs (A. Čaka ielas pusē), 
  1. Vērmanes dārzs (K. Barona ielas pusē). 

Skrējiena laikā pieturas punktos būs pieejams dzeramais ūdens, kā arī varēs satikt NATO dalībvalstu vēstniecību Latvijā pārstāvjus.  

Skrējiens noslēgsies ap pulksten 20.30 tā sākumpunktā pie Ārlietu ministrijas, K. Valdemāra ielā 3. Vakara izskaņā ikviens ir aicināts pievienoties NBS rīkotajai zaļumballei Esplanādē par godu Latvijas armijas 105. gadadienai. 

Interesenti aicināti reģistrēties dalībai, aizpildot pieteikšanās anketu (dalībnieku skaits ir ierobežots).

Informācijai: skrējiena norise 

  • No pulksten 18.15: pulcēšanās pie Ārlietu ministrijas ēkas K. Valdemāra ielā 3 
  • pulksten 18.30: Ārlietu ministrijas un NBS pārstāvju ātklāšanas uzrunas 
  • pulksten 18.40: skrējiena sākums 
  • pulksten 20.30: skrējiena noslēgums pie Ārlietu ministrijas ēkas K. Valdemāra ielā 3 

Pēc skrējiena dalībnieki ir laipni aicināti pievienoties Latvijas armijas 105. gadadienai veltītajai zaļumballei Esplanādē, kurā uzstāsies NBS Štāba orķestra Zaļumballes orķestris.