Eiropas Savienība Ziņas
Pasākuma dalībnieku kopbilde
Foto: Šeila Orlova

2024. gada 9. maijā, Eiropas dienā, parlamentārā sekretāre Dace Melbārde piedalījās Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā un Eiropas Parlamenta biroja organizētajā pasākumā “Vienoti dažādībā”. Pasākumā akcentēja nozīmīgākākos dalībvalstu ieguvumus kopš iestāšanās Eiropas Savienībā, kā arī tika uzsākta jauna Eiropas dienas tradīcija – “Rokasspiediens Eiropai”.

“Latviešu sakāmvārds vēsta – “Cel māju uz labiem pamatiem”, un mūsu dalība Eiropas Savienībā nodrošina mums šo iespēju,” pauda parlamentārā sekretāre.

D. Melbārde uzrunā uzsvēra, ka Eiropas Savienības mājas pamatos, pirmkārt, ir kopīgās Eiropas vērtības: cilvēka cieņa, brīvība, demokrātija, vienlīdzība, tiesiskums un cilvēktiesības. Latvijas interesēs ir integrācija demokrātisku un tiesisku valstu kopienā, un mēs esam atvērti sadarbībai ar ikvienu valsti, kas respektē šīs vērtības.

Otra svarīga lieta, kas likta ES pamatos un ko mēs augstu novērtējam, ir drošība. Esot Eiropas Savienībā, mēs veidojam daļu no drošas un noteikumos balstītas pasaules. ES valstu sadarbība palīdz mums pilnveidot mūsu aizsardzības spējas un stiprina mūsu sabiedrības noturību. ES vēsturiski ir veidota kā miera projekts un šos centienus saglabā un īsteno arī mūsdienās.

Treškārt, ES mājas pamatos ir iespējas izglītībā un zinātnē un to pieejamība, iespējas mācīties un iedvesmoties vienam no otra, lai rastu jaunus risinājumu un inovācijas Eiropas ekonomiskajai izaugsmei, kā arī demokrātijas un pilsoniskās līdzdalības stiprināšanai.

09.05.2024. Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Eiropas dienā piedalās Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā un Eiropas Parlamenta biroja organizētajā pasākumā “Vienoti dažādībā”