Ziņas
17. novembra pieņemšana

2022. gada 17. novembrī Ārlietu ministrijā notika svinīgs pasākums, atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienu.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzrunā klātesošajiem uzsvēra: “Mēs soli pa solim, tieši tāpat kā laikā, kad dibinājām Latvijas valsti, esam pārvarējuši daudz grūtību un spējuši attīstīt savu valsti, savu valstiskumu. Valsts ir tik stipra, cik stipri ir tās cilvēki. Paldies Latvijas diplomātiskā dienesta darbiniekiem un mūsu ārvalstu draugiem, un visiem, kas ikdienā ar savu darbu stiprina Latvijas Republiku un veido draudzīgas attiecības.“

Pasākumā piedalījās Ministru prezidents un valdības pārstāvji, Saeimas un Eiropas parlamenta deputāti, ārvalstu diplomātiskais korpuss, Ārlietu ministrijas darbinieki, sadarbības partneri un mediju pārstāvji.

Muzikālu priekšnesumu diriģentes Katrīnas Jēkabsones vadībā sniedza Latvijas Diplomātiskais koris, kurš ministrijā darbojas kopš 2016. gada 26. janvāra – Latvijas valsts starptautiskās atzīšanas de iure 95. gadadienas. Korī dzied Ārlietu ministrijas darbinieki, viņu tuvinieki un draugi, kā arī Latvijā akreditēto ārvalstu vēstniecību pārstāvji.

Pasākuma laikā klātesošie varēja apskatīt muzeja un pētniecības centra “Latvieši pasaulē” īstenoto projektu “Stāstu sega” lielformāta tekstilmozaīku, kas veidota no vairāk nekā tūkstoš maziem auduma kvadrātiņiem un atspoguļo diasporas latviešu vienotību un viņu dzīves gājumu ārpus Latvijas. Stāstu segas gabaliņi uz Latviju atceļojuši no Āfrikas, ASV, Austrālijas, Āzijas, Dienvidamerikas, Eiropas, Jaunzēlandes un Kanādas. Tai klāt ir interaktīva multimediju prezentācija par katra kvadrātiņa darinātāju.

Latvijas valsts dibināšanas 104. gadadienai par godu visā plašajā pasaulē – no Brazīlijas līdz Austrālijai – notiek Latvijas vēstniecību un pārstāvniecību, latviešu diasporas pārstāvju, un citu sadarbības partneru rīkoti un atbalstīti pasākumi.

 

Informācijai

1918. gada 18. novembrī Latvijas Republikas proklamēšanas svinīgā sēde Rīgas pilsētas Otrajā teātrī (Latvijas Nacionālajā teātrī) sākās pulksten 16.30. Tajā Latvija tika pasludināta par neatkarīgu, demokrātisku valsti, kas ļāva izveidot Latvijas Pagaidu valdību un uzsākt valsts aparāta izveidi. Pasludinot Latvijas Republiku, tika realizētas latviešu tautas pašnoteikšanās tiesības.