TIEŠRAIDĒ

2022. gada 26. maijā pulksten 11.00 Ārlietu ministrijā notiks ikgadējā preses konference, kas veltīta konsulārajiem jautājumiem. Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs un Konsulārā departamenta direktore Agnese Saliņa informēs par aktualitātēm konsulārajā dienestā, kā arī iepazīstinās ar pērn sniegtās konsulārās palīdzības un konsulāro pakalpojumu statistiku. Līdz ar vasaras atvaļinājumiem un ceļojumu sezonas sākumu Ārlietu ministrija pieteiks arī informatīvu kampaņu “Vasaras ceļojumiem būt!”. Tās mērķis ir sniegt ieteikumus Latvijas iedzīvotājiem drošai ceļošanai ārpus valsts.

Līdz  4. jūnijam digitālajā vidē tiks izplatīti astoņi tematiski vizuālie materiāli un neliels animācijas video par ieteikumiem apdomīgai ceļošanai un iespējamiem riskiem ceļojuma laikā (#CeļoApdomīgi)

Covid-19 pandēmijas laikā ieviestie ierobežojumi daudzviet tiek atcelti, un ceļotāji arvien aktīvāk dodas ilgi gaidītajos piedzīvojumos. Ārlietu ministrija kampaņas laikā aicinās nezaudēt modrību un pirms došanās ceļā pārbaudīt savu un līdzbraucēju ceļošanas dokumentu derīguma termiņus, parūpēties par ceļojuma apdrošināšanu un vīzām, kā arī pārliecināties, vai ceļojums uz izvēlēto valsti ir drošs. Ceļojumu laikā īpaša uzmanība jāpievērš dokumentu un finanšu līdzekļu drošībai, lai nepatīkamas ķibeles ar nozaudētiem vai nozagtiem dokumentiem nesabojātu ceļojumu. 

Kampaņu atbalsta sadarbības partneri, un visi informatīvie materiāli tiks demonstrēti arī lidostā “Rīga”, Rīgas starptautiskajā autoostā un pasažieru vilcienos, kā arī būs atrodami partneru sociālo tīklu kontos.

Preses konferences tiešraide tiks nodrošināta Ārlietu ministrijas tīmekļvietnē un ministrijas Facebook, Twitter un You Tube kontā.

Mediju ievērībai!

Preses konference notiks gan klātienē Ārlietu ministrijas Preses konferenču zālē, K. Valdemāra iela 3, gan tiešsaistē platformā ZOOM.

Mediju pārstāvjus lūdzam pieteikties līdz 25. maija pulksten 16.00, rakstot uz e-pastu: media@mfa.gov.lv . Mediju pārstāvjiem ZOOM saite tiks nosūtīta e-pastā.

 

Noderīgi informatīvie resursi:

- Ārlietu ministrija (ceļojumu brīdinājumi par valstīm un teritorijām) – www.mfa.gov.lv

- Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija – www.alta.net.lv

- Latvijas apdrošinātāju asociācija – www.laa.lv