Ziņas
Latvija un Kostarika vienojas par politiskajām konsultācijām un dubultnodokļu konvencijas noslēgšanu

2018. gada 13. aprīlī turpinājās Ārlietu ministrijas valsts sekretāra Andreja Pildegoviča vizīte Latīņamerikā, kuras laikā Kostarikā notika tikšanās ar Kostarikas ārlietu ministru un ES delegācijas vadītāju, kā arī turpinājās Baltijas valstu IKT sektora uzņēmēju misija. 

Sarunā ar Kostarikas ārlietu ministru Manuelu Gonsalesu Sansu (Manuel Gonzalez Sanz) A. Pildegovičs vienojās organizēt politiskās konsultācijas un rīkot uzņēmēju misiju Latvijā. Tikšanās gaitā puses konstatēja daudz kopīgu interešu un līdzīgas pozīcijas starptautiskajos jautājumos, piemēram, klimata pārmaiņu jomā. 

A. Pildegovičs ierosināja noslēgt Konvenciju par neaplikšanu ar dubultnodokļiem. Latvija arī atbalsta Kostarikas pievienošanos OECD. 

Kostarika ir ieinteresēta attīstīt sadarbību ar Latviju izglītības un zinātnes jomā, kā arī mežu atjaunošanā un saglabāšanā. 

Vizītes laikā valsts sekretārs tikās arī ar Eiropas Savienības delegācijas Kostarikā vadītāju, vēstnieku Pelajo Kastro (Pelayo Castro), latviešu diasporas pārstāvjiem, kā arī sniedza interviju Kostarikas televīzijas kanālam Telefides.

Ārlietu ministrija izsaka pateicību Latvijas goda konsula kandidātam Huanam Karlosam Eskivelam (Juan Carlis Esquivel) par palīdzību vizītes organizēšanā.