Attīstības sadarbība Ziņas
Latvija gatava arī turpmāk atbalstīt Ukrainas rehabilitācijas sistēmas stiprināšanu

2022. gada 9. novembrī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Gunda Reire tikās ar Ukrainas medicīnas iestāžu pārstāvjiem, kas ieradušies pieredzes apmaiņā Nacionālajā rehabilitācijas centrā (NRC) “Vaivari”. Ukraiņu mediķi Latvijā iepazīs ekspertu pieredzi pacientu rehabilitācijā pēc ekstremitāšu amputācijām. 

Parlamentārā sekretāre pateicās NRC “Vaivari” un atzinīgi novērtēja Latvijas un Ukrainas medicīnas iestāžu sadarbību. “Palīdzības sniegšana cilvēkiem, kas cietuši no Krievijas militārās agresijas, ir viena no mūsu attīstības sadarbības prioritātēm. Latvija ir gatava arī turpmāk sniegt atbalstu Ukrainas rehabilitācijas sistēmas attīstībai. Diemžēl Krievijas armijas nežēlīgā iebrukuma dēļ rehabilitācija pēc amputācijām nepieciešama arvien lielākam Ukrainas iedzīvotāju skaitam,” sacīja G. Reire.

Viņa uzsvēra, ka Ārlietu ministrijai ir gods atbalstīt šo sadarbības projektu, kuram pievienojas arvien jauni sadarbības partneri. “Esam pārliecināti, ka šis projekts sniegs būtisku ieguldījumu, lai mazinātu Krievijas brutālā uzbrukuma ciešanas,” teica G. Reire.

Pasākumā piedalījās un ar Ukrainas mediķiem tikās arī Latvijas prezidenta kundze Andra Levite, Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko (Olexandr Mischenko) un  labdarības portāla “ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta.

Ukrainas pārstāvju vizīte Latvijā bija iespējama, pateicoties Ārlietu ministrijas finansētam attīstības sadarbības projektam.  Par atbalstu šīs vizītes finansēšanā parlamentārā sekretāre izteica pateicību labdarības portālam “ziedot.lv”.

 

Informācijai

Ukrainas mediķu vizīte ir daļa no Ārlietu ministrijas atbalstītā attīstības sadarbības granta projekta “Pieredzes apmaiņa ar Ukrainas slimnīcām rehabilitācijas programmu ieviešanā pacientiem pēc ekstremitāšu amputācijām”. Projektu 2022. un 2023. gadā īsteno NRC “Vaivari” sadarbībā ar sešām Ukrainas medicīnas iestādēm. Projekta mērķis ir sadarbība un pieredzes apmaiņa, lai palīdzētu Ukrainā ieviest rehabilitācijas programmas no Krievijas militāras agresijas cietušiem pacientiem ar ekstremitāšu amputācijām un veidotu tehnisko pamatlīdzekļu aprites sistēmu.

Kopš 2014. gada NRC "Vaivari" Ārlietu ministrijas koordinētajā rehabilitācijas programmā ārstējas Ukrainas karavīri. 2022. gada 29. augustā Ukrainas karavīru piemiņas dienā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs kopā ar veselības ministru Danielu Pavļutu un Ukrainas vēstnieku Latvijā Oleksandru Miščenko apmeklēja NRC “Vaivari” un tikās ar karadarbībā Ukrainā ievainotajiem karavīriem.