Eiropas Savienība Ziņas
Barna Pál Zsigmond un Andris Pelšs
Foto: Ilze Salnāja, Ārlietu ministrija

Tuvojoties Ungārijas prezidentūrai Eiropas Savienības (ES) Padomē, Rīgā viesojās Ungārijas Eiropas Savienības lietu ministrijas parlamentārais sekretārs Barna Pāls Žigmonds (Barna Pál Zsigmond).

Valsts sekretārs Andris Pelšs novērtēja Latvijas un Ungārijas regulāro divpusējo dialogu, kā arī izteica pateicību Ungārijai par atbalstu NATO atturēšanas un aizsardzības pasākumos Baltijas reģionā un dalību Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misijā. A. Pelšs akcentēja nepieciešamību turpināt sniegt visaptverošu atbalstu Ukrainai cīņā pret Krievijas agresiju. Pārrunājot drošības situāciju reģionā un hibrīdos apdraudējumus, valsts sekretārs uzsvēra, ka austrumu robežas drošības stiprināšana ir nemainīgi augsta Latvijas prioritāte.  

Tikšanās laikā ar valsts sekretāra vietnieci Eiropas lietās Ingrīdu Levrenci tika pārrunāti aktuālie Eiropas Savienības darbakārtības jautājumi. I. Levrence informēja, ka Latvijas interešu uzmanības centrā 2024. gada otrajā pusgadā būs Ukraina, ekonomikas stiprināšana, kā arī ES paplašināšanās un pielāgošanās.

Ungārija būs ES prezidējošā valsts 2024. gada otrajā pusgadā no 2024. gada 1. jūlija līdz 2024. gada 31. decembrim. 

24.05.2024. ĀM valsts sekretārs Andris Pelšs tiekas ar Ungārijas Eiropas lietu ministrijas valsts sekretāru Pālu Žigmondu Barnu (Pál Zsigmond Barna)