zils logo

Eiropas Ārējās darbības dienests (EEAS) ir izsludinājis sekondēto ekspertu atlasi Eiropas Savienības padomdevēju misijai Ukrainā (EUAM Ukraine) drošības sektora reformu īstenošanai. Atlasei misijā tiek aicināti pieteikties ES dalībvalstu eksperti jomās, kas saistītas ar starptautisko noziegumu izmeklēšanu un apsūdzību, un kuri atbilst izsludinātās atlases prasībām. Plānots, ka sekondētie eksperti savu darbību veikts Kijivā un to darbības misijā ilgums ir noteikts seši mēneši ar iespēju to pagarināt.

Lūdzu ņemt vērā, ka sekondētajam ekspertam tiek izvirzītas noteiktas prasības profesionālā jomā, kā arī ir jāatbilst izvirzītajiem nosacījumiem. Kandidāts savu dalību var pieteikt aizpildot anketu https://goalkeeper.eeas.europa.eu/registrar/ sistēmā līdz 27.maijam. Latvijas civilie eksperti darbam starptautisko organizāciju vadītās civilajās misijās tiek sekondēti saskaņā ar Starptautiskās palīdzības likumu un MK noteikumiem Nr. 598 “Kārtība, kādā civilo ekspertu nosūta dalībai starptautiskajā misijā vai operācijā”.

Informācijai

Pašlaik starptautiskajās misijās piedalās 14 Latvijas civilie eksperti. No tiem 5 eksperti piedalās EDSO Speciālajā novērošanas misijā Ukrainā, 8 - ES Padomdevēja misijā civilā drošības sektora reformām Ukrainā un viens - ES Novērošanas misijā Gruzijā.

Interesenti par iespējām piedalīties starptautiskajās misijās un operācijās civilā eksperta statusā aicināti sazināties ar Ārlietu ministrijas Globālās drošības nodaļu, rakstot uz e-pastu civilie.eksperti@mfa.gov.lv.