Ar Maldīvijas ārlietu ministru Abdullāhu Šahīdu

2022. gada 24. septembrī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālās asamblejas 77. sesijas laikā Ņujorkā tikās ar Maldīvijas ārlietu ministru Abdullāhu Šahīdu (Abdulla Shahid), lai pārrunātu abu valstu sadarbību divpusējā līmenī un starptautiskajās organizācijās.

Tikšanās laikā E. Rinkēvičs izteica gandarījumu par iespēju šā gada jūlijā Latvijā klātienē tikties ar Maldīvijas ārlietu ministru. Tas palīdzējis apzināt perspektīvās jomas divpusējiem kontaktiem un sadarbībai Eiropas Savienības (ES) un Maldīvijas ietvarā. 

“Mēs vēlamies īpaši sekmēt sadarbību klimata, izglītības un zinātnes, kā arī tirdzniecības jautājumos, tostarp ar moderno tehnoloģiju palīdzību. Latvijas skatījumā galvenā nozare, kurā potenciāli varētu parakstīt divpusējo sadarbības līgumu, ir aviācija. Esam ieinteresēti uzsākt sarunas,” uzsvēra E. Rinkēvičs.

E. Rinkēvičs pateicās par veiksmīgi aizvadīto Maldīvijas prezidentūru ANO Ģenerālajā asamblejā, tostarp izsakot gandarījumu par Maldīvijas atbalstu Latvijas iniciatīvām ANO medijpratības un informācijas pratības jomā.

Ārlietu ministrs informēja, ka 2025. gadā Latvija pirmo reizi kandidē ievēlēšanai ANO Drošības padomē 2026.–2027. gada termiņam.