Šodien, 2. martā Latvijas ārlietu ministrs Indulis Bērziņš apmeklēja Jelgavu, kur nolasīja lekciju Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Humanitārā institūta studentiem, tikās ar LLU rektoru, Jelgavas pilsētas pašvaldības pārstāvjiem, kā arī piedalījās izstādes "Laiku lokos: Latvijas un ASV starpvalstu attiecības 1922-2001" atklāšanā.

Lekcijā "Latvijas attīstības perspektīvas 21. gadsimtā" Latvijas Lauksaimniecības universitātē Indulis Bērziņš runāja par Latvijas ārpolitisko prioritāšu nemainīgumu, kā arī norādīja, ka Latvijas panākumus nodrošina valsts apņēmība, mērķu skaidrība un nepārtrauktība.

Tikšanās laikā ar LLU rektoru Voldemāru Strīķi, I. Bērziņš, uzsvēra Lauksaimniecības Universitātes veikumu starptautisko kontaktu veicināšanā starp Baltijas valstu lauksaimniecības augstskolām. Ministrs arī atzīmēja, ka lauksaimniecības izglītība ir viena no jomām, kurā pateicoties Norvēģijas Lauksaimniecības universitātes ieinteresētībai izveidojusies īpaši sekmīga sadarbība. Latvijas studentiem ir iespēja regulāri papildināt zināšanas Norvēģijā, savukārt, norvēģu mācību spēki strādā LLU, sekmīgi attīstās 1993. gadā uzsāktais Ziemeļvalstu un Baltijas valstu lauksaimniecības universitāšu sadarbības projekts.

Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā I. Bērziņš kopā ar ASV vēstnieku Latvijā Džeimsu Holmsu (James Holmes) atklāja izstādi "Laiku lokos: Latvijas un ASV starpvalstu attiecības 1922-2001".