Latvijas Republikas un Mjanmas Savienības Republikas divpusējās attiecības

07.04.2020. 12:01

Par Eiropas Savienības sankciju piemērošanu pret  Mjanmu


DIPLOMĀTISKO ATTIECĪBU VĒSTURE

Latvijas Republika un Mjanmas Savienības Republika nodibināja diplomātiskās attiecības 2012. gada 26. septembrī.

Latvijas politiskās un ekonomiskās attiecības ar Mjanmu līdz šim ir maz attīstītas.

Latvijas vēstnieki Mjanmā

Latvijai nav iecelts nerezidējošs vēstnieks Mjanmā.

Mjanmas vēstnieki Latvijā (rezidence Maskavā)

Tins Ju (Tin Yu) 22.10.2013. – 23.04.2017.


NOZĪMĪGĀKĀS VIZĪTES UN TIKŠANĀS

Mjanmas amatpersonu vizītes Latvijā

2013. gada 22. oktobris

Mjanmas vēstnieka Tina Ju (Tin Yu) akreditācijas vizīte Latvijā. Tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu, Saeimas priekšsēdētājas biedri Inesi Lībiņu-Egneri, Ārlietu ministrijas valsts sekretāru Andreju Pildegoviču

Latvijas amatpersonu vizītes Mjanmā

2017. gada 20. – 21. novembris

13. Āzijas un Eiropas (Asia–Europe Meeting, ASEM) valstu ārlietu ministru sanāksme Mjanmā, kurā Latviju pārstāvēja Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs

2013. gada 12. – 13. septembris

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča darba vizīte Mjanmā, kuras laikā notika tikšanās ar Mjanmas prezidentu Teinu Seinu (Thein Sein), nacionālās plānošanas un ekonomiskās attīstības ministru Dr. Kanu Zo (Kan Zaw), ārlietu ministra vietnieku Tanu Čo (Thant Kyaw), kā arī tirdzniecības ministra vietnieku Dr. Pvintu Sanu (Pwint San)

Tikšanās

2012. gada 26. septembris

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča tikšanās ar Mjanmas ārlietu ministru Vunu Mong Lvinu (Wunna Maung Lwin) Ņujorkā, ASV


PARLAMENTĀRĀ SADARBĪBA

Latvijas Republikas 13. Saeimā nav izveidota deputātu grupa sadarbībai ar Mjanmas parlamentu.

12. Saeimā tika izveidota šāda parlamentārās sadarbības grupa, kuru vadīja Mārtiņš Šics un kuras sastāvā bija seši deputāti. Tā darbojās no 2015. gada 4. februāra līdz 2018. gada 6. novembrim.

11. Saeimā no 2012. gada 2. marta līdz 2014. gada 4. novembrim darbojās Latvijas-Mjanmas parlamentārās sadarbības grupa ar septiņiem deputātiem Kārļa Eņģeļa vadībā.


SADARBĪBA EKONOMIKĀ

Informāciju par starptautisko tirdzniecību (preču un pakalpojumu apmaiņu) un tūristu plūsmu nodrošina Centrālā statistikas pārvalde un Latvijas Banka.

Centrālā statistikas pārvalde ir tiešās pārvaldes iestāde, kura darbojas Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas pārraudzībā un ir galvenā valsts statistikas darbu veicēja un koordinatore valstī.

Latvijas Banka ir Latvijas Republikas centrālā banka. Latvijas Banka cita starpā izstrādā, apkopo, analizē un izplata statistisko informāciju, tai skaitā un finanšu statistiku, banknošu statistiku, maksājumu un maksājumu sistēmu statistiku, finanšu stabilitātes statistiku, maksājumu bilances un starptautisko investīciju bilances statistiku.