Latvijas Republikas un Indonēzijas Republikas divpusējās attiecības

11.07.2019. 10:46

 


DIPLOMĀTISKO ATTIECĪBU VĒSTURE

Latvija bija pirmā no Baltijas valstīm, ar kuru Indonēzija nodibināja diplomātiskās attiecības 1993. gada 25. augustā.

Latvijas vēstnieki Indonēzijā

2018. gada 4. aprīlī akreditēts nerezidējošais Latvijas vēstnieks Indonēzijā Normans Penke (rezidences vieta Rīga)

2016. gada 4. februārī akreditēta pirmā nerezidējošā Latvijas vēstniece Indonēzijā Baiba Braže (rezidences vieta Londona).

Indonēzijas vēstnieki Latvijā (rezidence Stokholmā)

Radens Bagas Hapsoro (Raden Bagas Hapsoro) No 2016. gada 19. aprīļa

Juniarta Sastravans (Dewa Made Juniarta Satrawan) 20.03.2012. - 23.01.2016.

Linggavatija Hakima (Linggawaty Hakim) 16.01.2007 - 01.11.2010

Čjahjono (Tjahjono) – 16.11.1999 – 11.12.2002

Haringuns Hardžatanodžs (Haringun Hardjotanojo) – 17.09.1996. – 06.1999

Ibrahims Jasins (Ibrahim Jasin) 18.01.1994 – 07.1996

Latvijas goda konsuli Indonēzijā

No 2007. gada decembra Latvijas intereses Džakartā (konsulārais apgabals – Džakarta) pārstāv Ayub Dwi Pranata Junus.

No 2008. gada februāra Latvijas intereses Bandungā (konsulārais apgabals – Rietumu Java un Bali) pārstāv Dr. Jahja Santoso.

Indonēzijas goda konsuli Latvijā

No 2014.gada augusta Indonēzijas goda konsuls Latvijā Valdis Tilgalis

 


NOZĪMĪGĀKĀS VIZĪTES UN TIKŠANĀS

2009. gada 26. maijā 9. ASEM ārlietu ministru sanāksmes laikā Hanojā, Vjetnamā, Latvijas ārlietu ministrs Māris Riekstiņš tikās ar Indonēzijas Ārlietu ministru Noeru Hasanu Virajudu (Noer Hassan Wirajuda), kas bija pirmā ārlietu ministru līmeņa divpusēja tikšanās Latvijas un Indonēzijas diplomātisko attiecību pastāvēšanas vēsturē.

2011. gada 20. septembrī Ņujorkā Latvijas ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis tikās ar Indonēzijas ārlietu ministru Dr. Mārtiju Natalegavu (Dr. Marty Natalegawa). Indonēzijas Ārlietu ministrs pauda prieku par Latvijas un Indonēzijas starpvalstu kontaktu attīstību. Šī bija jau otrā tikšanās ar Ģ.V.Kristovski – pirmā notika 2011. gada 6.jūnijā, Budapeštā, 10. Eiropas - Āzijas ārlietu ministru tikšanās (ASEM FM; Asia-Europe Foreign Ministers Meeting) ietvaros.

No 2012. gada 28. līdz 30. aprīlim ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzturējās darba vizītē Indonēzijā un tikšanās laikā ar ārlietu ministru Mārtiju Natalegavu (Dr. Marty Natalegawa) parakstīja sadarbības memorandu starp abām Ārlietu ministrijām, apņemoties stiprināt politisko, ekonomisko un kultūras sadarbību. Vizītes laikā ministrs arī tikās ar ekonomikas ministru Hatu Radžasu, Rietumjavas provinces Tirdzniecības kameras pārstāvjiem un Indonēzijas ķīniešu izcelsmes uzņēmēju asociācijas valdi, kā arī apmeklēja uzņēmējdarbības semināru ar Indonēzijas Tirdzniecības kameru.

2012. gada 6. novembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Indonēzijas ārlietu ministru Mārtiju Natalegavu (Dr. Marty Natalegawa) 9.Āzijas-Eiropas līderu sanāksmes (ASEM Summit) ietvaros Vjentjanā, Laosā.

2014. gada 25.-27. martā oficiālā vizītē Latvija ieradies Indonēzijas ārlietu ministrs Dr. Mārtijs Natalegava (Dr. Marty Natalegawa).

2014. gada 25. septembrī ANO Ģenerālās Asamblejas laikā Ārlietu Ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Indonēzijas ārlietu ministru Mārtiju Natalegavu (Marty Natalegawa). Abi ministri pārrunāja sadarbības iespējas Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā, īpašu uzmanību pievēršot ASEM izglītības ministru sanāksmei Rīgā 2015. gada aprīlī.

2016. gada 13. oktobrī ārlietu ministra E. Rinkēviča tikšanās ar Indonēzijas ārlietu ministri Retno L.P. Marsudi ES-ASEAN ārlietu ministru tikšanās ietvaros.

2018. gada 23. novembrī notika pirmās politiskās konsultācijas starp Latviju un Indonēziju, kurā piedalījās vēstnieks-divpusējo attiecību direkcijas vadītājs Ilgvars Kļava, un Indonēzijas Ārlietu ministrijas Amerikas un Eiropas lietu direkcijas vadītājs Muhammads Anšors (Muhammad Anshor).

 


PARLAMENTĀRĀ SADARBĪBA

Latvijas Republikas 13. Saeimā kopš 2018. gada 13. decembra Latvijas-Indonēzijas Parlamentārās sadarbības grupas vadītājs ir Krišjānis Feldmanis, un tajā darbojas 5 deputāti.

 


SADARBĪBA EKONOMIKĀ

Informāciju par starptautisko tirdzniecību (preču un pakalpojumu apmaiņu) un tūristu plūsmu nodrošina Centrālā statistikas pārvalde un Latvijas Banka.

Centrālā statistikas pārvalde ir tiešās pārvaldes iestāde, kura darbojas Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas pārraudzībā un ir galvenā valsts statistikas darbu veicēja un koordinatore valstī.

Latvijas Banka ir Latvijas Republikas centrālā banka. Latvijas Banka cita starpā izstrādā, apkopo, analizē un izplata statistisko informāciju, tai skaitā un finanšu statistiku, banknošu statistiku, maksājumu un maksājumu sistēmu statistiku, finanšu stabilitātes statistiku, maksājumu bilances un starptautisko investīciju bilances statistiku.

·         Preču tirdzniecība (eksports; imports) starp Latviju un Indonēziju

·         Pakalpojumu tirdzniecība (eksports; imports) starp Latviju un Indonēziju

·         Tiešās investīcijas

·         Tūrisms

 


SADARBĪBA IZGLĪTĪBAS UN KULTŪRAS JOMĀ

2005. gada septembrī, atsaucoties uz Indonēzijas prezidenta kundzes Kristiānas Hirovatu lūgumu, Latvijas mākslas skolas, vidusskolas un pirmsskolas izglītības iestādes iesaistījās palīdzības programmas "Sirds vienotības asaras un smaidi" ("Openness Heart Tears and Smiles") ietvaros organizētajā pasaules bērnu zīmējumu izstādē "Cerības ziedojumi" ("Drawings of Hope"), kas tika organizēta, lai palīdzētu dabas stihijā cietušajiem. No Latvijas tika aizsūtīti 104 Latvijas bērnu zīmējumi, kas kopā ar vairākiem tūkstošiem citu zīmējumu no visām pasaules malām tika izstādīti izstādē "Drawings of Hope" Indonēzijas galvaspilsētas Džakartas Nacionālajā muzejā no 2006. gada 13. līdz 15. februārim.

2008.g. 15. maijā Rīgas Ekonomikas augstskolā ar Indonēzijas vēstniecības atbalstu notika bijušā Indonēzijas ekonomikas ministra Prof. Dorodjatun Kuntjoro-Jakti lekcija.

2009. gada 2. aprīlī Latvijas Universitātē (LU) norisinājās seminārs veltīts Indonēzijai un tās iekšpolitikai. Semināra lektori bija LU Āzijas studiju nodaļas vadītājs prof. Leons Taivāns un Indonēzijas Universitātes Starptautisko lietu departamenta direktors Dr. Hariyadi Wirawan. Semināru organizēja Indonēzijas vēstniecība sadarbībā ar Latvijas Universitāti.

2009. gada 16. maijā Rīgā, Ārzemju mākslas muzejā, tika atklātas Indonēzijas Amatniecības un Kultūras dienas, kuru ietvaros notika gan Indonēzijas batikas darbu izstāde, gan tradicionālo deju priekšnesumi. Indonēzijas Amatniecības un Kultūras dienas tika organizētas, muzejam sadarbojoties ar Āzijas un Eiropas fondu (ASEF).

2010. gada filmu festivālā Arsenāls piedalījās arī Indonēzijas režisors Edwin ar filmu „Aklas cūkas arī grib lidot”.

No 2012. gada 17. februāra līdz 25. martam Mākslas muzejā „Rīgas Birža” notika izstāde „Papuasu, Javas un Bali tēlniecība”. Izstādes eksponāti saņemti kā dāvinājums no Indonēzijas Kultūras ministrijas.

LU Āzijas studiju bakalaura programmā 2013.g. atvērta Indijas un Indonēzijas apakšprogramma.

2016.gada 26.-28.aprīlī Indonēzijas kultūras dienas Rīgas biržā.