Ziņas NB8
Baltijas valstu un Ziemeļvalstu sadarbība Zviedrija 2024

2024. gada 18. un 19. janvārī Stokholmā, Zviedrijā, norisinājās Baltijas valstu un Ziemeļvalstu (Nordic-Baltic Eight, NB8) Ārlietu ministriju politisko direktoru tikšanās, kurā Latviju pārstāvēja Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks-politiskais direktors Andžejs Viļumsons.

Sanāksmes uzmanības centrā bija aktuālā situācija Ukrainā un tai nepieciešamais steidzamais militārais un finansiālais atbalsts, Krievijas radītie ilgtermiņa draudi Baltijas valstu un Ziemeļvalstu reģionam, kā arī sadarbības koordinācija attiecībās ar Baltkrieviju. Nedalīta uzmanība tika veltīta arī Tuvajiem Austrumiem, tostarp krīzei Sarkanajā jūrā.

Baltijas valstis un Ziemeļvalstis esošajos ģeopolitiskajos apstākļos saskaras ar līdzīgiem izaicinājumiem, tādēļ politiskie direktori bija vienisprātis, ka NB8 valstu sadarbības koordinācija šobrīd ir vēl svarīgāka nekā jebkad agrāk. Vienota un spēcīga NB8 valstu platforma paver plašākas iespējas, aizstāvot kopīgās intereses un ietekmējot globālos notikumus.

Informācijai

NB8 sadarbības formāta valstis ir Dānija, Igaunija, Islande, Latvija, Lietuva, Norvēģija, Somija un Zviedrija. Zviedrija šī gada janvārī pārņēma NB8 formāta koordināciju no Latvijas.