Otrdien, 9. septembrī, Ministru kabinets atbalstīja rīkojumu projektu, kas paredz piešķirt 5 miljonus eiro NATO un Amerikas Savienoto valstu iniciatīvai Ukrainas atbalstam “PURL” (Prioritized Ukraine Requirement List).
“Ir jāturpina atbalstīt Ukrainu visiem iespējamiem veidiem un līdzekļiem, jo tas ir vienīgais veids, kā stiprināt tās spējas aizstāvēt savu suverenitāti un teritoriālo integritāti, kā arī gūt uzvaru cīņā pret agresorvalsti Krieviju. “PURL” iniciatīva ir veids, kā nodrošināt ASV ieročus Ukrainai, kas jau ir palielinājuši tās kaujasspējas kritiskos brīžos, lai noturētu fronti, veiktu pretuzbrukumus un demonstrētu ASV atbalstu Ukrainai,” uzsver aizsardzības ministrs Andris Sprūds.
Ārlietu ministre Baiba Braže apliecina: “Latvijas finanses amerikāņu ieroču iegādei Ukrainas ieroču atbalstam ir skaidrs signāls NATO un sabiedroto apņēmībai nodrošināt Ukrainas prioritārās militārās vajadzības un stiprināt kolektīvo drošību Eiropā. Latvijas sniegtais ieguldījums ir politisks un praktisks solidaritātes apliecinājums, kas vēlreiz apliecina, ka Latvija kopā ar sabiedrotajiem ir gatava aizstāvēt starptautisko kārtību pret Krievijas agresiju.”
Saskaņā ar valdības lēmumu Latvijas ziedojums 2025. gadā veidos 5 miljonus eiro, no kuriem 3 miljoni tiek atvēlēti no Aizsardzības ministrijas budžeta, bet 2 miljoni no Ārlietu ministrijas budžeta.
“PURL” ir jauna iniciatīva ar mērķi veicināt Amerikas Savienoto valstu aizsardzības preču un pakalpojumu iegādi un nodošanu Ukrainai, izmantojot sabiedroto un partneru ziedojumus. Iniciatīvas ietvaros Eiropas valstis un Kanāda piešķir finansējumu ASV ražotu militāro produktu iegādei, lai ātri un efektīvi nodrošinātu Ukrainas Bruņotajiem spēkiem nepieciešamo atbalstu.