Ziņas Atbalsts Ukrainai
Ārlietu ministrijas logo

2023. gada 27. novembrī no Rīgas ostas uz Zimbabvi tika izvesta septiņi tūkstošu tonnu liela minerālmēslojuma krava, kas ir ziedojums ANO Pasaules Pārtikas programmas iniciatīvai. Tas ir otrais sūtījums no aptuveni 200 000 tonnām Krievijas izcelsmes minerālmēslojuma, kas pieder Eiropas Savienības sankcijām pakļautiem uzņēmumiem un glabājas Latvijas teritorijā. 

ANO Pasaules Pārtikas programma tuvākajā laikā plāno organizēt nākamo sankcijām pakļauto minerālmēslojuma kravu izvešanu no Latvijas, lai sniegtu atbalstu tām valstīm, kurām šie produkti ir visvairāk nepieciešami.

Ārlietu ministrija jau informēja, ka Ministru kabinets 2022. gada 6. decembrī pieņēma lēmumu atsaukties Apvienoto Nāciju Organizācijas lūgumam mazināt Krievijas kara Ukrainā radītās negatīvās sekas un palīdzēt risināt pārtikas krīzi Āfrikas un Latīņamerikas valstīs. Ministru kabinets nolēma atbalstīt Eiropas Savienības sankcijām pakļautajiem uzņēmumiem piederošā minerālmēslojuma ziedošanu, izmantojot ANO Pasaules Pārtikas programmas atbalstu. Pirmo minerālmēslojuma ziedojuma kravu, kas sūtīta atsaucoties šai iniciatīvai, 2023. gada pavasarī saņēma Kenija.

Latvija kopā ar ārvalstu partneriem un starptautiskajām organizācijām turpina sniegt atbalstu valstīm, kas cietušas Krievijas izraisītā kara Ukrainā radītās pārtikas krīzes dēļ.