Ziņas
Latvijas un Palau ārlietu ministri pārrunā sadarbību ANO

2022. gada 20. septembrī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālās asamblejas 77. sesijas laikā Ņujorkā tikās ar Palau ārlietu ministru Gustavu Aitaro (Gustav N. Aitaro). Amatpersonas pārrunāja valstu divpusējās attiecības, starptautiskās aktualitātes, klimata pārmaiņu, vides piesārņojuma jautājumus un sadarbību starptautiskajās organizācijās.

E. Rinkēvičs informēja, ka ir atklāta Latvijas vēstniecība Kanberā, kas ļauj veicināt aktīvāku sadarbību ar Klusā okeāna salu valstīm. Ministrs uzsvēra Eiropas Savienības stratēģijas nozīmi Indijas un Klusā okeāna reģionam, meklējot praktiskas sadarbības iespējas Okeānijas izaugsmei un attīstībai. 

ANO Starptautisko tiesību komisijā no 2023. līdz 2027. gadam darbosies Latvijas pārstāvis Dr.iur. profesors Mārtiņš Paparinskis. Starptautisko tiesību tvērumā viņš sniegs ekspertīzi attiecībā uz salu valstu teritoriju izzušanu Klusajā okeānā, ko izraisa klimata pārmaiņas.

Tāpat ārlietu ministrs informēja, ka Latvija 2025. gadā pirmo reizi kandidē vēlēšanās ANO Drošības padomē 2026.–2027. gadā.

Informācijai

Palau prioritātes ANO ir klimata rīcība un finansēšana, okeānu aizsardzība, jūras līmeņa celšanās, cīņa ar plastmasas piesārņojumu ūdeņos.

Latvijas un Palau diplomātiskās attiecības nodibinātas 2015. gada 20. martā.