Ziņas Sankcijas
Tiekas kompetentās iestādes sankciju uzraudzības jautājumos
Foto: Laura Celmiņa, Ārlietu ministrija

2023. gada 30. novembrī Ārlietu ministrijā norisinājās Latvijas kompetento iestāžu sankciju uzraudzības jautājumos un Eiropas Komisijas finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgu savienības ģenerāldirektorāta (The Directorate‑General for Financial Stability, Financial Services and Capital Markets Union – DG FISMA) delegācijas tikšanās.

Amatpersonas pārrunāja sankciju ieviešanas mehānismu stiprināšanu, dalībvalstu labās prakses apmaiņas iespējas, kā arī apsprieda Latvijā aktuālos jautājumus sankciju jomā. Latvijas kompetento iestāžu pārstāvji informēja par līdz šim paveikto un turpmāk plānoto darbu, kā arī izaicinājumiem, sankciju ieviešanas, piemērošanas un uzraudzības procesā. Ārlietu ministrija uzsvēra visu iesaistīto pušu regulāras sadarbības nozīmi un pateicās Eiropas Komisijai par sniegto atbalstu. Dalībnieki bija vienisprātis par nepieciešamību nacionālā un starptautiskā mērogā arvien efektīvāk un vienveidīgi īstenot Eiropas Savienības noteikto sankciju koordinētu ieviešanu un kontroli, lai sasniegtu vienotu mērķu izpildi.

Sarunā piedalījās Ārlietu ministrijas, Finanšu ministrijas, Tieslietu ministrijas, Finanšu izlūkošanas dienesta, Latvijas Bankas, Uzņēmumu reģistra, Satiksmes ministrijas, Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes un Muitas nodokļu un muitas policijas, Valsts drošības dienesta, Ģenerālprokuratūras, Iepirkumu uzraudzības biroja un Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes pārstāvji.