Diasporai Ziņas
Foto

2022. gada 17. septembrī Frankfurtē norisinājās biznesa brokastis diasporas uzņēmējiem, kuras organizēja Pasaules brīvo latviešu apvienība (PBLA) sadarbībā ar Ārlietu ministriju un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru. Pasākuma mērķis bija veicināt diasporas uzņēmēju tīklošanos un domapmaiņu, kā arī informēt par notiekošajiem procesiem Latvijā.

Atklāšanā nozaru speciālistus uzrunāja Latvijas vēstniece Vācijā Alda Vanaga, mudinot diasporas pārstāvjus lepoties ar sasniegto un ar pieredzes stāstiem veidot priekšstatu par Latviju kā zaļi domājošu, ilgtspējīgu un inovatīvu valsti. Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica uzsvēra, ka, neraugoties uz dažādiem ģeopolitiskās situācijas radītiem izaicinājumiem, Latvija ir droša un pievilcīga vieta investīcijām un biznesa attīstībai. Parlamentārā sekretāre atzīmēja, ka NATO devums Baltijas valstu aizsardzībā un Eiropas Savienības vienotā tirgus sniegtās priekšrocības rada labvēlīgus apstākļus Latvijas un diasporas uzņēmēju sekmīgai sadarbībai. Z. Kalniņa-Lukaševica klātesošos informēja arī par Latvijas sniegto atbalstu Ukrainai, tostarp tās uzņēmējdarbības vides un eksportspējas attīstībai.

Latvijas Bankas padomnieks Andris Strazds sniedza pārskatu par makroekonomisko situāciju Latvijā un ģeopolitisko apstākļu ietekmi uz makroekonomiskajiem rādītājiem, kā arī primāri veicamajiem pasākumiem, lai mazinātu inflāciju un atjaunotu valsts ekonomisko izaugsmi.

Ekonomikas ministres padomniece inovāciju un digitalizācijas jautājumos Ieva Siliņa iepazīstināja ar uzņēmējiem pieejamām valsts atbalsta programmām 2021.2027. gadam, savukārt LIAA direktors Kaspars Rožkalns informēja par LIAA galvenajām prioritātēm. K. Rožkalns prezentēja jaunizveidoto Latvijas tēla vēstnešu programmu, kurā tiek aicināti iesaistīties ārpus Latvijas dzīvojošie un strādājošie Latvijas profesionāļi.

Pasākuma dalībnieki arī tika informēti par uzņēmējiem pieejamiem vairāk nekā 40 atbalsta mehānismiem, tai skaitā uzņemšanu biznesa inkubatoros, kas sniedz nepieciešamo atbalstu biznesa idejas īstenošanai un uzņēmuma izveidošanai.

Tikšanās laikā tika pieteikta 2023. gada biznesa veicināšanas konference Spotlight Latvia, kuru organizē Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums (PLEIF), ASV Tirdzniecības kamera, Pasaules brīvo latviešu apvienība (PBLA) un Amerikas latviešu apvienības sadarbībā ar LIAA un kuru finansiāli atbalsta Ārlietu ministrija. PBLA izpilddirektors Raits Eglītis aicināja klātesošos sniegt priekšlikumus par nākamajā PLEIF iekļaujamām diskusiju tēmām, kā arī aktīvi iesaistīties PLEIF darbā. Latvijas eksportētāju asociācijas izpilddirektore Līva Stūrmane iepazīstināja ar asociācijas darbību, uzsverot tās mērķi veicināt Latvijas uzņēmēju eksportspēju: “Mums ir veiksmes stāsti, kas ļoti skaidri apliecina Latvijas uzņēmēju spēju sasniegt augstākās virsotnes pasaules līmenī. Ar moto “Kopā stiprāki!” turpinām apzināt un atbalstīt uzņēmumus ar augstu eksporta potenciālu, lai Latvijas vārds arī turpmāk plaši izskanētu.”

Biznesa brokastis Frankfurtē norisinājās PLEIF 2022 ietvaros, pulcējot diasporas uzņēmējus un dažādu nozaru speciālistus, lai apspriestu šobrīd aktuālos drošības un ekonomiskos izaicinājumus Baltijas valstīs.