Ziņas
Edgars Rinkēvičs: Latvijas un Igaunijas attiecības ir teicamas

2023. gada 24. maijā Rīgā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Igaunijas Republikas ārlietu ministru Margusu Cahknu (Margus Tsahkna), kas Latvijā ieradās darba vizītē. Abu valstu ministri pārrunāja plašu jautājumu loku, tostarp Latvijas un Igaunijas divpusējās attiecības, sadarbību starptautiskajās organizācijās, kā arī drošības situāciju reģionā un atbalstu Ukrainai.

Tikšanās laikā E. Rinkēvičs pauda gandarījumu, ka Latvijas un Igaunijas attiecības ir ļoti ciešas un teicamas. “Pašreizējos ģeopolitiskajos apstākļos ir ļoti svarīgi padziļināt attiecības starp tuvākajiem sabiedrotajiem, kas nešaubīgi ir Igaunija,” uzsvēra E. Rinkēvičs.

Latvijas ārlietu ministrs apliecināja nepieciešamību sasaukt Latvijas un Igaunijas starpvaldību sanāksmes biežāk, vismaz reizi gadā. Ministrs vērsa uzmanību, ka nākamgad tiks atzīmēta Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju Valodu balvas piecpadsmitā gadskārta, kam ir nozīmīga loma latviešu un igauņu valodu popularizēšanā.

E. Rinkēvičs pauda nostāju, ka enerģētika un savienojamība ir divas vissvarīgākās sadarbības nozares starp Latviju un Igauniju. Tāpat ir potenciāls attīstīt sadarbību digitālajā un aizsardzības sektorā, kā arī veicināt abpusēji izdevīgu ekonomisko un investīciju sadarbību inovāciju, viedo tehnoloģiju, jaunuzņēmumu un tūrisma jomā.

“Vairāk nekā jebkad agrāk mums ir jāuzlabo ciešāka reģionālā sadarbība, jo īpaši Ziemeļvalstu un Baltijas valstu jeb NB8 līmenī, lai stiprinātu mūsu noturību. Šobrīd Baltijas valstīm ir jāturpina stratēģiskā koordinācija ceļā uz gaidāmo NATO Viļņas samitu. Latvijas un Igaunijas divpusējā aizsardzības sadarbība un sadarbība NATO ietvaros ir bijusi auglīga un veicinājusi mūsu nacionālās drošības intereses,” sacīja E. Rinkēvičs.

E. Rinkēvičs Rīgā tiekas ar Igaunijas ārlietu ministru