Eiropas Padomes prezidentūra

2023. gada 20. jūnijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas (EPPA) jūnija sesijā Strasbūrā, Francijā. Sesijas laikā ārlietu ministrs kā Eiropas Padomes (EP) Ministru komitejas priekšsēdētājs ziņos EPPA par EP Ministru komitejas darbu un atbildēs uz parlamentāriešu jautājumiem.

EPPA ir viena no galvenajām EP institūcijām, ko veido nacionālo parlamentu deputātu delegācijas no 46 EP dalībvalstīm ar mērķi veicināt dialogu cilvēktiesību, demokrātijas un tiesiskuma jomās.

Vizītes laikā ministrs tiksies ar EPPA prezidentu Tiniju Koksu (Martinus Josephus Maria (Tiny) Kox), EP ģenerālsekretāri Mariju Pejčinoviču Buriču (Marija Pejčinović Burić) un EP Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresa prezidentu Lēndertu Verbēku (Leendert (Leen) Verbeek). Tāpat E. Rinkēvičs teiks uzrunu EPPA laikā notiekošajā Latvijas prezidentūras kultūras pasākumā, kurā uzstāsies diasporas koris “Staro”.

Šogad maijā Latvija pārņēma prezidentūru EP Ministru komitejā. Šī Latvijai ir otrā prezidentūra kopš iestāšanās organizācijā 1995. gadā. Latvijas prezidentūra ilgs līdz novembrim, un tās laikā Latvijas ārlietu ministrs būs EP Ministru komitejas priekšsēdētājs.

Eiropas Padome dibināta 1949. gadā un ir vecākā politiskā organizācija Eiropā, kas apvieno 46 Eiropas valstis. Organizācijas mērķis ir veidot kopēju demokrātisku un tiesisku telpu, nodrošinot tās pamatvērtību – cilvēktiesību, demokrātijas un tiesiskuma – ievērošanu un aizsardzību.

Vairāk informācijas par Latvijas prezidentūru EP Ministru komitejā