Ziņas
Laosas ārlietu ministrs, ANO

2022. gada 21. septembrī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālās asamblejas 77. sesijas laikā Ņujorkā tikās ar Laosas Tautas Demokrātiskās Republikas premjerministra vietnieku un ārlietu ministru Saleimeju Komasitu (Saleumxay Kommasith). Tikšanās laikā amatpersonas pārrunāja valstu divpusējās attiecības, starptautisko attiecību aktualitātes un sadarbību starptautiskajās organizācijās, īpaši ANO.

E. Rinkēvičs pauda Latvijas vēlmi attīstīt politisko dialogu un veicināt vizīšu apmaiņu ar Laosu, kā arī attīstīt sadarbību informāciju tehnoloģiju un tūrisma jomā.

“Plānotais Eiropas Savienības un Dienvidaustrumu Āzijas valstu asociāciju jeb ASEAN samits Briselē šī gada decembrī rada iespējas stiprināt Eiropas Savienības sadarbību ar Indijas un Klusā okeāna reģionu. Tādēļ esam gatavi izmantot šo pasākumu arī divpusēju saskarsmes punktu meklēšanai,” akcentēja ministrs.

Sarunā ārlietu ministrs izteica gandarījumu par veiksmīgo Latvijas Valsts kontroles un Laosas Augstākās revīzijas iestādes sadarbību.