Ziņas Atbalsts Ukrainai
Ārlietu ministrijas logo

No 2023. gada 18. līdz 21. septembrim ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš uzturēsies Ņujorkā, lai piedalītos Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālās asamblejas (ANO ĢA) 78. sesijas augsta līmeņa nedēļas pasākumos.

Ministram paredzēta dalība Eiropas Savienības ārlietu ministru sanāksmē un ASV Valsts sekretāra rīkotajā transatlantisko partneru sanāksmē. Piedaloties ANO dalībvalstu pasākumos, tiks uzsvērta Krievijas atbildība par pastrādātajiem starptautiskajiem noziegumiem Ukrainā.

Ārlietu ministrs pārrunās Latvijas prioritāros darba virzienus ANO ar ANO ĢA 78. sesijas prezidentu Denisu Fransisu (Dennis Francis). Paredzētas tikšanās ar citu valstu ārlietu ministriem no Āfrikas, Eiropas, Latīņamerikas un Karību, Āzijas un Klusā okeāna reģioniem, lai pārrunātu Krievijas agresiju Ukrainā un stiprinātu sadarbību divpusējā un daudzpusējā formātā.

ANO ĢA 78. sesijas augsta līmeņa nedēļa Ņujorkā notiek no 18. līdz 26. septembrim. Līdztekus diskusijām par starptautiskajām aktualitātēm šajā sesijā būtiska uzmanība tiks pievērsta Krievijas agresijas Ukrainā radītajām sekām globālā līmenī, kā arī progresa izvērtējumam ANO ilgtspējīgas attīstības mērķu ieviešanā. Latviju augsta līmeņa nedēļas pasākumos pārstāvēs Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs un ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš.