Ziņas Atbalsts Ukrainai
Ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš tiekas ar Polijas ārlietu ministru Šimonu Šinkovski vel Senku (Szymon Szynkowski vel Sęk)

2023. gada 30. novembrī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš tikās ar Polijas ārlietu ministru Šimonu Šinkovski vel Senku (Szymon Szynkowski vel Sęk), kurš Latvijā bija ieradies darba vizītē. Ministri pārrunāja samilzušo situāciju uz Polijas–Ukrainas robežas, ES prioritāros jautājumus, kā arī Latvijas un Polijas divpusējās sadarbības aktualitātes.

Krišjānis Kariņš uzsvēra, ka kravu transporta bloķēšana uz Polijas–Ukrainas robežas sagādā ievērojamus zaudējumus gan Eiropas Savienības valstīm, gan Ukrainai. Latvijas ārlietu ministrs atkārtoti aicināja Poliju sadarbībā ar Ukrainu steidzami rast risinājumu robežšķērsošanas ātruma palielināšanai. Polijas ārlietu ministrs apliecināja, ka tiek strādāts, lai rastu risinājumu, un drīzumā situācija uzlabosies.

Ministri tāpat pārrunāja nepieciešamību pēc iespējas ātrāk uzsākt ES iestāšanās sarunas ar Ukrainu un Moldovu un abu valstu integrāciju ES.

K. Kariņš augstu novērtēja Latvijas un Polijas ciešās divpusējās attiecības, aktīvo politisko dialogu. Ministrs pateicās Polijai par ieguldījumu reģiona drošības stiprināšanā.